KESER DÖNER,  SAP DÖNER

KESER DÖNER,  SAP DÖNER

Ataların boşu gitmiş lafı yok! Ne demişler; “ Keser döner sap döner,  gün gelir devran(hesap) döner” Doğru da söylemişler. Sonra “Etme bulursun, inleme ölürsün!

Batının neredeyse 250 yıldır üzerimizde oynadıkları oyunları bozulmaya başladı. Artık Türkiye haksızlığa dur diyor, dünyayı adaletsiz şekilde şekillendirmeye çalışanlara hesap soruyor. ‘ Bir dakika!’ diyor. Dünya 5’den büyük diyor. Bizsiz olmaz diyor, mazlumların hakkı soruluyor. Tabi bu da birilerini rahatsız ediyor. “ Olsun, yüz yıllık hesapları biz açmadık. O dosyaları tozlu raflardan biz indirmedik. ABD istilasını, İngiliz emperyal geleneğini biz canlandırmadık. Müslümanların yaşadığı her toprak parçasını talan edilecek ülke olarak biz belirlemedik. Coğrafyayı bir kez daha dizayn etmeye biz girişmedik. Ülkeler için yeni harita taslaklarını biz çizmedik. Afganistan’ı, Irak’ı biz işgal etmedik. Yemen’i, Sudan’ı biz parçalamadık.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ BİZ KURMADIK

Terörle mücadeleyi küresel siyasi söyleme dönüştürüp hemen her ülkede birden fazla terör örgütü biz kurmadık. (Bu terör odakları aracılığı ile dinler arası diyoloğ safsatasını biz desteklemedik)Mezopotamya’nın kalbine yerleşip bütün bölgeye terör ve şiddeti biz yaymadık. 21. yüzyılı Ortadoğu için felaket yüzyılı olarak biz belirlemedik. “Müslümanlar kendi içinde savaşacak”, “Savaş İslam’ın kalbine yerleşecek”, “İslam iç savaşı” gibi kavramları ve güvenlik stratejilerini biz üretmedik.

Bütün bunları biz değil, siz yaptınız! Ebu Gureyb’de, Bagram’da ibadet aşkıyla işkenceleri biz yapmadık. Esir ticaretini biz yapmadık, gizli işkence merkezlerini biz kurmadık. “Tarih değişti, 21. yüzyıla yeni dünya düzeni kuracağız” diyerek, “Yeni Amerikan Yüzyılı” diyerek dünyanın yarısını savaşa biz sürüklemedik.

Coğrafya için yeni Sykes-Picot’yu, Türkiye için Yeni Sevr’i biz gündeme getirmedik. Türkiye-İran-Irak ve Suriye için dörtlü parçalama hesabını biz planlamadık. Birinci Dünya Savaşı dönemini bu bölgeye yeniden çağırıp Ortadoğu ve çevresindeki her ülkeyi parçalama planlarını biz servis etmedik.Yüz yıl sonra Haçlı Savaşları motivasyonuyla yaşadığımız coğrafyaya istilayı, talanı, yağmayı, kıyımı, ayrışmayı, çatışmayı siz getirdiniz. Suriye-Irak haritasını birleştirip iki ülkeyi birkaç parçaya ayırıp yeni devletçikler kurma planını siz yaptınız. Türkiye’yi kuşatan, terör üzerinden vuran sizsiniz!(PKK terör örgütünün kardeşi YPG ye silah gönderende sizziniz)

Akdeniz’den İran sınırına kadar, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bir kuşak oluşturup, Türkiye ile Müslüman dünya arasına kalın duvarlar örme planını siz yaptınız. Bu bölgeyi terör örgütleri üzerinden denetleyip, hem Türkiye’yi kuşatma, hem de petrol-doğalgaz koridoru, boru hattı koridoru, askeri garnizon kuşağı yapma hesabını siz yaptınız.

15 TEMMUZUN TAM MERKEZİNDEYDİNİZ

15 Temmuz akşamı, kendinizden o kadar emindiniz ki, darbe girişimi başarısız olunca ne diyeceğinizi şaşırdınız. (Daha önceki darbelerde maşa kullanıyorsunuz, bu defa direkt siz yapmaya kalktınız)Bu ihtimali hiç beklemediğiniz için cevabınızı da hazırlamamıştınız. Suçüstü yakalandınız, bu yüzden uzun süre sessiz kaldınız. Türkiye’yi yüz yıl sonra yeniden dizayn etme, küçültme planınız o akşam fiyaskoyla sonuçlandı. Anadolu insanı, bu ülkenin insanı sizin bütün senaryolarınıza nasıl direneceğini, neleri göze alacağını dünyaya gösterdi. Siz bunları yapacaksınız, biz susacağız öyle mi? Siz o bölgeleri terör örgütleri üzerinden işgal edeceksiniz biz konuşmayacağız, öyle mi? Siz bütün ülkelerin haritalarını yeniden çizeceksiniz biz yüz yıl öncesine hiç bakmayacağız, öyle mi? Siz Türkiye’yi bile parçalamayı kafanıza koyacaksınız biz yerimizde duracağız, öyle mi?Siz Musul/Kerkük derseniz biz de Misak-ı Milli deriz…(İbrahim Karagül/26 Ekim 2016)

MUSUL VE KERKÜK BİZİ BEKLİYOR

Musul ve Kerkük’deki Türkmenler öz vatanında parya,  şimdi nüfus hareketleri ile oynuyorsunuz. (Şii- Sünni çatışması son oyununun oldu). Çünkü savaş sonrası bir oylama yapacaklar, v.s hesabı yapılıyor. Diyeceğim şu ki, orası bizim gönül coğrafyamızın içerisinde, bölge valisi geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin 82. Vilayeti olalım şeklinde bir açıklama da yaptı. Daha önce benzer fırsatlar kaçtı, bu defa bölge haklarının huzuru için orada olmalıyız. Irkdaşlarımız, dindaşlarımız olan insanları korumak gerek. Dikkat edin Musul halkı bize gel diyor. Bu çağrı Türkiye’ye için dediğim gibi fırsattır. Çünkü sömürgeci batının bölgenin kaynaklarına göz dikteği görüldü. Hesaplarını bozma gönü. Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co