Kervan’dan Aşure İkramı

Kervan’dan Aşure İkramı

KAHRAMANMARAŞ/ Yatılı bölge de kurulu bulunan Kervan Pastaneleri önünde her yıl olduğu gibi bu yılda Alpedo-Kervan olarak , Muharrem ayı dolayısıyla 5 bin kişiye aşure dağıttı.

Alpedo- Kervan Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, 9. düzenlediği geleneksel Aşure gününe Kahramanmaraş’tan ünlü isimlerde katıldı.

Kahramanmaraş’ın köklü dondurma firması Alpedo-Kervan, Muharrem ayı nedeniyle bu yıl aşure dağıtım etkinliğini dokuzuncusunu Binevler Şubesinde gerçekleştirdi. Yaklaşık 5 bin kişilik aşure ikramına, Kahramanmaraş’taki siyasiler, belediye başkanları, kamu kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duanın ardından 3 kazanda  pişirilen aşureler halka dağıtıldı.

Alpedo-Kervan Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, yaptığı kervan asure  dağıtımı ile alakalı olarak: 9 yıldır aşure ikramında bulunduklarını, her yıl aşure ikramını artırarak devam ettireceklerini söyledi.

kervan2

Kahramanmaraş Gazetesinin sorularını cevaplandıran Sami Kervancıoğlu; “Bu bizim 9.’cu aşure günümüz, onun için burada halkımızla beraberiz. Amacımız Muharrem ayını vatandaşlarımızla beraber geçirmek. Onun için çok mutluyuz. Önümüzdeki yıllarda 3 kazana çıkartacağız aşuremizi. Önümüzdeki haftada Sakarya Caddesi’nde bu geleneğimizi devam ettireceğiz. Muharrem ayımızı kutluyorum, Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda : Metin Göl ustanın pişirdiği aşure etkinliğine; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Kaymakamı Mustafa Çek, Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Müftüsü Celal Sürgeç, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı  Fırat Görgel, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, vatandaşlar, dostları ve basın mensupları, davetliler  katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co