Kervan Aşuresi muhteşemdi..

Kervan Aşuresi muhteşemdi..

Kervan Aşuresi muhteşemdi..

KAHRAMANMARAŞ- Şehrimizde yerleşik Kervan Pastanesi  muharrem ayı sebebiyle Yatılı Bölge Binevler Şubesinde geçtiğimiz gün aşure şöleni yapıldı.

Sami Kervancıoğlu: Kervan Pastanesi olarak her yıl düzenlendiğimiz Aşure etkinliğimize bu yılda devam ediyoruz.. Kahramanmaraş halkı ile kucaklaşarak aşure yiyoruz.. Pişirilen aşure  vatandaşlara dağıtılan aşure etkinliğine eklenen son halka Kervan Pastaneleri oldu.

KERVAN’IN AŞURESİ BAŞKA OLUYOR

Binevler yolu üzerindeki Kervan Pastanesinde, ehil ustalar tarafından, bol malzeme ile pişirilen aşure lezzeti, malzemesi ile herkesin beğenisini kazandı.

2 kazan olarak pişirilen aşure etkinliğine katılanlar arasında, Onikişubat kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı Necati Okay, Jandarma Komutanı albay Coşkun Doğan, Dulkadiroğlu AK Parti ilçe başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Dulkadiroğlu ilçe belediye başkan vekili Mehmet Akif Kahveci, Büyükşehir Belediyesi özel kalem müdürü Adnan Alagöz, valilik özel kalem müdürü Murat Devrek ve vatandaşlar ayanında basın mensupları katılırken, Alpedo@Kervan Pastaneleri yönetim kurulu başkanı Sami Kervancıoğlu, aşure etkinliğine gelenleri selamladı, tüm Türk İslam aleminin muharrem ayını tebrik etti.

BU YIL İKİ, GELECEKE YIL PİŞİRİLEN KAZAN SAYISI ARTACAK

Aşure etkinliği ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan Alpedo@Kervan Pastaneleri yönetim kurulu başkanı Sami Kervancıoğlu, bu yıl iki kazan olmasına rağmen, önümüzdeki muharrem aylarında pişirilecek kazan sayısının artacağına dikkat çekti. Kervancıoğlu, ‘bu ayın anlamı ve kutsiyeti büyük. Bu idrak ile aşure ikramı yapanlar kervanına biz de katıldık. Kaldı ki biz bunu geleneksel hale getirdik. Herkese afiyet olsun diyorum” diye konuştu.

Dualar eşliğinde yenen aşure sonrası, vatandaşlar Kervan Pastanelerine, onun sahiblerine, pişiren ustalara teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co