Kervan Aşuresi Bir Başka Oluyor !..

Kervan Aşuresi Bir Başka Oluyor !..

Kervan Aşuresi Bir Başka Oluyor !..

 

ONİKİŞUBAT – Kahramanmaraş Merkez Onikişubat ilçesi de bulunan Kervan Pastanesinde geleneksel aşure şöleni yapıldı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Onikişubat ilçe Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu ilçe başkanı Ömer Oruç Bilal Depgeci ve davetlilerin katılımı ile geçtiğimiz Pazar günü Kervan Pastanesi geleneksel aşure şöleni yapıldı.

Alpedo/ Kervan Pastaneleri yönetim kurulu başkanı Sami Kervancıoğlu, ailesi Metin Usta’ın yaptığı aşure dağıtımı için kazan başına geçti.

SONY DSC

SONY DSC

Kur’an-ı Kerim okunması, dua ile başlayan aşure dağıtımına     Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Onikişubat ilçe Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu ilçe başkanı Ömer Oruç Bilal Depgeci el vermesi ile bölge halkı nefis aşureden bol bol yiyerek sohbet etti.

Muharrem ayının (aşure ayı) başlamasıyla birlikte, geleneksel haline gelen aşure pişirme ve ikram kervanına dondurma sektörünün en ünlü marka ve firmalarından Kervan Pastanesi aşuresi nefis oldu..

Ekim ayı ile birlikte başlayan ve idrak etmekte olduğumuz aşure şenliklerine tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve esnaf katılırken, lezzeti ve bol malzemesi ile mükemmel bir rayiha sunan aşure, bu mevsimin en güzel, en lezzetli tatlısı olarak bilinirken, aşure kazanlarının kaynamasına devam ediliyorken, yukarı Kervan Pastanesi önünde pişirilen ve zengin malzemesi,  lezzeti ile yiyenleri hayran bırakan aşure’yi alpedo kervan Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu elleriyle servis yaptı.

Sami Kervancıoğlu Alpedo ve Kervan pastaneleri yönetim kurulu üyeleri  Turgud Pekel, oğulları Mustafa ve Yaşar Pekel ile Kervan Pastanesi çalışanları katıldı.

SONY DSC

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co