Kendimizin Farkında Olmak

Kendimizin Farkında Olmak

KENDİMİZİN FARKINDA OLMAK…

Biz büyük bir devletiz…

Öyle üç buçuk çapulcuya pes edecek bir devlet değiliz. Bizi Suriye gibi iç savaşın içine almak isteyenlerin oyunlarına da gelecek değiliz.

HDP PKK PYD etrafında doğuda bir özerklik dayatması hangi akla hizmet edenler tarafın organize ediliyor. Türkiye’yi zayıflatmak isteyenler bilsinler ki bu amaçlarında da muvaffak olamayacaklardır.

Bu yaklaşımlarının demokratik bir çözüm olduğunu savunan HDP zihniyeti kendileri de biliyor ki mücadeleleri demokratik olmayan bir yaklaşım içindeler ama küresel güçlerin kuklası olmuşlar.

Böyle olunca demokratik olmayan yöntemlerle terörle hendeklerle şiddetle korku yollarıyla bölge halkına kan kusturarak emellerine ulaşmak istiyorlar.

Halk ta PKK’nın kendilerinin savunucusu olmadığını geçte olsa anladı.

Terör örgütü hiçbir zaman Kürt halkının mutluluğuna, huzuruna hizmet etmemiştir. Etmesi de mümkün değildir.

Bölgede çıkar hesapları yapan küresel güçlerin hiçbir zaman bağımsız bir devlet olamayacak kukla bir devlet kurma hesapları vardır. Buna hizmet edenler tek kelimeyle vatan hainidir.

Suriye’de yaşanan insanlık dramını Türkiye de yaşatmak isteyen küresel güçlerin tuzaklarına Türkiye düşmedi ve düşmeyecektir.

Türkiye’nin Dünya üzerindeki konumu öyle hafife alınacak bir konum değildir. Bunun için oyunlar oynanıyor. Kendimiz olmalıyız. Biz cihan devleti olan, dünyaya yön vermiş büyük bir devletin o münevver insanların torunlarıyız.

Bu necip millet külünden doğmasını da bilir. Bunun için kendimiz olmalıyız. Türkiye üzerinde oynanan oyunlar çok açık değil mi? Çünkü adım adım o şanlı tarihe yaklaşıyoruz. Küresel güçlerin sancısı budur, bunun için halkı devletle karşı karşıya getirmek istenilmektedir. Her zaman diyorum bir iç savaşın içine o belirsizlik girdabında boğmak istiyorlar.

Türkiye’yi halkla karşı karşıya getirip ceberrut devlet gibi göstermek isteyen gafiller şunu bilsinler ki;

Bu aziz milletin tarihinde acımasız, zorba ve merhametsiz bir anlayış olmamıştır, olması da mümkün değildir.

Tarihinde fethettiği yerlere adalet ve huzuru götüren merhametiyle gayri Müslimlerin dahi gönlüne taht kurmuş büyük devletin mirasçılarıyız.

Bu kültüre ve maneviyata sahip çıkmak boynumuzun borcudur.

Böyle bir mirasa sahip olmak hiçbir devlete nasip olmamıştır.

Öyleyse kendimiz olalım…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co