Kendi Çapımızda Markayız

Kendi Çapımızda Markayız

Akal A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Uslu ile markalaşma ve tasarım konusunu görüştük

Akal A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Uslu ile sektörün sorunları ve çözüm önerilerine yönelik bir söyleşi yaptık. Uslu, kendi çaplarında marka olduklarını vurgulayarak, moda ve tasarım üzerinde çalışıp, modaya yön vermemiz ve markalaşmamız gerektiğini söyledi.

Akal, 1958 yılında Kahramanmaraş’ta ilk konfeksiyon mağazasını açan, yarım yüzyıldır bu alanda hizmet veren bir işletme. Babadan oğla geçen ve halen şirketi yönetim Ali Osman Uslu’ya yarım asırdır sektörde meydana gelen değişimi, sektörde yaşanan zorlukları, yenileşmeyi ve modanın hızına yetişme konusundaki düşüncelerini sorduk.

Uslu şu değerlendirmeleri yaptı: “ Akal, Kahramanmaraş’ın ilk konfeksiyon işletmecisi ve geçen 50 yıllık süre içerisinde de kendini yenilemeyi bilmiş. Kendi çapında marka olmuş bir işletmeyiz. Bakın geçen yıldan bu yana kumaş % 20 zam görmesine rağmen, biz bu zammı fiyatlarımıza yansıtmadık. Onlara sürekli, indirim yapıyoruz, taksitler uyguluyoruz. Müşterilerimize kolaylıklar sunuyoruz,   bunu fark eden müşterilerimizde bizi tercih ediyor. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

ÇEŞİT ARTTI, MODAYI DA TAKİP EDİYORUZ

Ali Osman Uslu’ya dünden bu yana sektörde neler değişti? Sorusunu yönettiğimizde “ Eskiden bir pantolon bir çeket dikerdik. Şimdi çeşitlerimiz arttı. İstanbul’da ne üretiliyorsa, burada bizde aynısını yapıyoruz. Renkse renk, sitilse sitil, tasarımsa tasarım, markaysa marka… Ama eksiklerimizi de biliyoruz, kendimizi yenileme ve atılım yapma adına da girişimlerimiz sürüyor” dedi.

Ali Osman Uslu, moda ve tasarım üzerine eleman ihtiyaçları bulunduğunu, bunu sağladıkları takdirde markalaşma ve ticaret hamcını artırma noktasında daha güzel yerlere geleceklerini belirterek, Maraş’ın sadece tekstil merkezi değil, aynı zamanda turizm merkezi de olması gerektiğini vurguladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co