Ken söz sahibine aittir !

Ken söz sahibine aittir !

Ken söz sahibine aittir !

     Akşam bir yerde oturuyoruz, bir televizyon kanalı da haberlere bakıyoruz, biri başladı küfür etmeye.. Bu kanal hükümetin yalakası demeye ..

     Bende dedim ki : Sen küfür ediyorsun, küfrüne bizi de ortak ediyorsun, ya küfür”ü terk et yada ben kalkıp gideceğim,” dedim..

     Sonra baktım günahlarına bizi ortak edecek ben orayı terk ettim..

     Ben gittikten sonra da : Bize küfür ederek, söylemedik söz bırakmamış, bir yanında dost gibi görülen biride ses kayıtını almış.. cep telefonu ile görüntüsün almış..

     Yetmemiş, internet ortamında Facebook da bize hakaretler yazmış..

      Yanında bulunup sesini alan kişi : Abi mahkemeye vereceksen ses kayıtın vereyim diye bana telefon açtı..

       Bende kendisine dedim ki : Ben onu Allah’ın mahkemesine vereceğim , kim haklı kim haksız ahrette belli olur !..

      Bulu çağından bugüne kadar işlediğim çok günah var, bunları ahrette taşıyacak bir de merkep gerek, istediğini söyleye bilir ! dedim.. Allah’ın mahkemesi adildir diye ilave ettim..

      Kendisi ile eskiye dayanan bir arkadaşlığım yok, tanışıklığım yok, tek söylediğim söz : “ Benim yanımda küfür edip bizi günahına ortak etme, yan sen git ya ben gideceğim,” dedim ve kalkıp gittim.. ne diyelim ken söz sahibine aittir..

     Gazetem de çalışan personelle, tanıdıklara, arkadaşlarıma ben hep şunu söylerim:

     Biz vitrindeyiz, İnternet ortamında, gazetede yazı yazıyorum, beğenen alkışlayan da olur, beğenmeyerek bizlere kızanda olur..

     Benim hayat prensibimde : Kişiye hakaret yok, küfür yok, eleştirim , şunu yanlış yaptın doğrusu bunun bu olması gerek derim ama kesinlikle şahsına hakaret etmem..

     Buna rağmen : Bizi seven olduğu kadar sevmeyenlerde var !..

     Örneğin: Türkiye de yüzde 52 oy  Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a evet dedi.. yüzde 48 hayır dedi.. seveni de var sevmeyeni de ..

     Çarşıda pazardayız: bir birimizi kandırmaya gerek yok, Erdoğan’ı Seven var, sevmeyen var.. iyi diye dua eden var, hakaret eden var, biz bardağın dolu yana bakıyoruz.. boş yerini  görenler var biz güzel olana bakıyoruz.. iyi tarafına bakıyoruz..

     Şahsımızla ilgili ken söz söyleyenlerin, yazanların yazdıkları kendini bağlar ve ahrette hesabını veriler.. Allah’ın mahkemesi yanılmaz..!

     Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dünya Lideri, biz ise aciz bir kul olarak Kahramanmaraş’ta belki kısmı Türkiye de veya Kahramanmaraşlıların tanıdığı bir yazarız, sevenimiz olduğu kadar sevmeyen de olacaktır..

     Başarımızı kıskanarak çatlayanları görüyorum..

     Sevinip teşekkür edenler, tebrik edenler çok fazla bir kişi beğenmemiş hiç önemli değil..

     Herkesin alkışlamasını beklemiyoruz..

     Ken söz sahibine aittir, it ürür kervan yürür demiş atalarımız..

     İtin sesi uzaktan geliyor, kervanı ürkütemeyecek..

     İnsan ölür eseri kalır, eşek ölür semeri kalır, geride kimin eseri kimin semeri kalıyor ona bakmak gerek.. it ittir havlar durur..!

     Bazıları: özellikle kendini yazmamızı istiyor ama yazıp ta bedava reklamını yapacak değilim, Bekir Doğan’ı Kahramanmaraş’ta herkes tanır , kendini de tanırlar, seveni çoktur bir iki sevmeyen çıkması da çok normaldir.. yüzde yüz herkes sevse bir sıkıntı var demektir..

     Allah’a şükür kimseye borcumuz yok, kendi önce esnafa yaptığı borçları ödesin, dürüst bir insan olarak ortaya çıksın.. diyeceğim ama 60 yaşına kadar düzelmeyen bu yaştan sonra düzelmesi mümkün değil ancak onu teneşir paklar..

     Benimle ilgili isteyen istediğini söyleye bilir, istediğini yazar bilir, hakaret edebilir, ama hesabını ahrette vermek kaydı ile.. Ben onları Allah’a havale ediyorum.. hakkımı ahrette alırım..

     Şöyle geçmişime dönüp bakıyorum: bilerek veya bilmeyerek işlediğim çok günah var, bunları alıp beni kurtaracak merkeplere ihtiyacım var, bu sebeple atış serbest..

     Sevgili dostlar ölüm var ölüm !

     Hiç kimsenin 5 saniye sonrasına garantisi yok, sonra yaparım diyen aldanmıştır.. sonra yok iyilik yapacaksan bugün bu an yapacaksın, biri ile helalleşeceksen bugün bu saat bu saniye helallik dileyeceksin çünkü 3-5 saniye sonra yok..

     Arkamızdan kuyu kazmaya çalışanları Allah’a havale ediyorum, Allah nasıl bilirse onları öyle eylesin, şerini bizden uzak eylesin amin..

     Amin diyerek iyi günler diliyorum..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co