Kemal Taşdemir; “Yeni tapu Binası 9 ayda tamamlanacak “ 

Kemal Taşdemir; “Yeni tapu Binası 9 ayda tamamlanacak “ 

Tapu ve Kadostro 13. Bölge Müdürü  Kemal Taşdemir İşlçelerimizdeki Tapu Müdürlüklerini iyileştirdik. Şimdi sıra Kahramanmaraş’ımıza 7 katlı her katı 1000 metrekare olan  bir yeni bina yapacağız.  Oniki Şubat ilçemizdeki eski Bayındırlık Lojmanlarını n olduğu yere yapılacak. İnşallah Kahramanmaraş’a yakışacak şekilde modern bir bina olacak. Buradaki sorunları biliyorum. Yeni binamız tamamlandığında bu sorunların hepsini bertaraf edeceğiz” Dedi.

tapu (1)

13. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Tapu ve Kadastro Müdürleri, Kahramanmaraş’ta düzenlenen 2013 yılı Kalite Yönetim Sistemi değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Konferans salonunda gerçeklerşti.

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Konferans Salonu’nda düzenlene toplantıya 13. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş ve illere bağlı Nizip, İslahiye, Şehitkamil, Araban, Musabeyli, Karkamış, Polateli, Türkoğlu, Yavuzeli, Elbistan, Pazarcık, Afşin, Onikişubat, Dulkadiroğlu, Elbeyli, Andırın ve Göksun ilçelerinde görevli tapu ve kadastro müdürleri katıldı.

tapu (3)

13. Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Kemal Taşdemir, toplantıda yaptığı konuşmada bağlı bulunduğu kurumun geçen yıl Türkiye genelinde 7 milyon işlem gerçekleştirdiğini hatırlattı. Yapılan bu işlemlerden milli bütçeye 7 katrilyon katkı sağlandığını ifade eden Taşdemir, vatandaşların yüzde 97’sinin kurumda verilen hizmetten memnun olduğunu söyledi.

Bölge müdürlüğüne bağlı tüm müdürlüklerin ISO 9000 ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi aldığını belirten Taşdemir: “Bölgemize bağlı 3 ilde, bin 48 köy ve 566 mahalle bağlı. Buraların kadastro çalışmaları tamamen bitirilmiştir. Bugün bölge müdürlüğümüze bağlı müdürlüklerimizi burada topladık. 2013 yılı kalite yönetim sistemi gözden geçirme toplantısıdır. Bize bağlı 27 müdürlüğümüz kalite yönetim sistemi belgesini aldı. Toplantılarla bunları değerlendiriyoruz. Eksiklikleri tespit ediyor en kıs sürede de çözüme kavuşturuyoruz.” diye konuştu.

tapu (2)

Kahramanmaraş’taki mevcut Tapu ve Kadastro binasının şehre yakışmadığını da kaydeden Taşdemir şöyle konuştu: “Kahramanmaraş binamız teşkilat binamıza yakışmıyor. Bunun için 3 yıldan buyana girişimlerimiz devam ediyor. Dünya bankasından ihale onaylandı, 9 ay gibi kısa bir sürede tapu kadastro hizmet binası bitmiş olacak. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı yapılan eski bayındırlık lojmanları yerinden bin 845 metre karelik alan tahsis edildi.”

Toplantıya, 2013 yılı Kalite Yönetim Sistemi Çalışmalarının değerlendirilmesiyle devam edildi.

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co