Kemal Karaküçük’ü dinlerken

Kemal Karaküçük’ü dinlerken

Kemal Karaküçük’ü dinlerken !..

Sevdiğim, saygı duyduğum, hatipliğini zevkle dinlediğim KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük ‘den söz etmek istiyorum..

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile Mado da bir sabah kahvaltısı veren Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük , yönetim kurulu üyeleri güzel müjdeli haberler verdi.

KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük: Her zaman olduğu gibi şiir gibi konuştu ve yapacakları 2015 yılı çalışmalarından ip ucu verdi..

Tomsuklu Organize Sanayi Bölgesi izin belgesinin geldiğini, 2015 yılı 6 aylık dönem içinde 5 yurt dışı fuar gezisine gideceklerinin söyledi.

Tomsuklu Organize Sanayi Bölgesinde 36 bin kişi çalışacak, yan faktörleri ile 40 bin aile evine yemek götürecek.. olması Başkan Kemal Karaküçük’e heyecan veren bir bölge..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gibi güzel bir hatipliğe sahip olan Başkanımız 2014 de değindi ve 2015 den umutlu olduklarını güzel yatırım ve işlerin yapılacağına inandığını hep altını çizdi..

Merhum Gazeteci Şeref Turhan, Nadile Torun, Kemal Torun, Osman Sayın, Aladdin Başlayıcı, Saim Ali Emirmahmutoğlu gibi Kahramanmaraş’ın ilk basın ustalarını da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü sebebi ile yat eden, ölenlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Kemal Karaküçük: “ bugün bakıyorum genç arkadaşlarımız mesleği en güzel şekilde götürmeye çalışıyorlar..” diye konuştu.

Değişime ayak uydurmayan batar !

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük:” Çağımız hızla değişiyor, değişime ayak uydurmayan batar kapanır gider, Bakın Kahramanmaraş Pamuk – Çırçır ve Tekstil sektörüne girdi.. Halen Pamuk eken bir il olsa bugün Kahramanmaraş bu kadar büyümezdi.. Küçük bir çiftçi şehri olurdu..

Değişime ayak uyduran Kahramanmaraş Sanayi Şehri oldu, bundan sonra ise yapacağımız Kahramanmaraş’ın tekstil sektörünün dışında ki alanlarda da sanayi şehri haline getirmek ana gayemiz bunun için yurt dışı fuarlar çok önemli ufuk ve vizyon veriyor. Kahramanmaraşlı sanayici fuarlara götürerek bilgi sahibi yapacağız,” diye devam eden konuşmasında güzel konulara değindi.

KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz:” Bir çoğunuzdan yaşlıyım ama enerji ve iş verimi olarak kendimi 20 yaşında his ediyorum, “ diyerek verdiği mesaj çok önemli idi..

Yurt dışı fuar ziyaretlerine , KOSGEB destekli olarak basın mensuplarını da davet eden başkan Kemal Karaküçük :” 2023 hedeflerimizi yakalamak ihracatımızı artırmak için daha çok çalışacağız, bunun için Tomsuklu Organize Sanayi Bölgesi bizim için çok önemli, buraya hemen yatırım yapacak olanlara yer vereceğiz,” diyerek yatırım yapmayı düşünenleri davet etti.

Kahramanmaraş Sanayi, Üniversite , Bilim, Teknoloji ile artık yarış etmesi gerekiyor, bu sebeple Kahramanmaraşlı hemen her sanayi sektörüne girmelidir..

Birinde kriz olması halinde diğer sektörde devam edecektir..

Kağıt doğru bir yatırım

Çimento doğru bir yatırım

Enerji doğru bir yatırım

Kahramanmaraşlı sanayici artık otomotiv sektörüne girmelidir..

Bir Kahramanmaraşlı olarak artık KİPAŞ marka otomobile binmemiz gerekiyor, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan :” yok mu bir baba yiğit !.. Yerli otomobili yapacak diyor.. oysa Türkiye de alt yapı hazır bugün Türkiye de bulunan yabancı marka yansanayisi Türkiye de yapılmaktadır..

Ufuk ve Vizyonlu bir sanayici aslında : araç parçalarının bir araya toplayarak kendi markasını ve aracını ürete bilir..

İşte bunu Kahramanmaraşlı yapmalı, Belki Kipaş logosu altında olabilir, 3-5 sermaye bir araya gelerek yüzde yüz yerli malı otomobili yapabiliriz..

Türkiye de olup biteni AB ve ABD her zaman olduğu gibi engellemeye çalışır..

Bizde uyanık olacağız oyuna gelmeyeceğiz kendi yerli ürün malımızı yapacağız..

Yerli otomobil, yerli uçak, yerli savunma sanayi , her ürünü yerlisi Türkiye o gün ekonomik özgürlüğüne kavuşarak kendi ayakları üzerinde duracaktır.

Milli sanayi hamlesi başlaması gerekir..

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan :” Milli sermaye, milli sanayi der dururdu ne kadar haklı olduğunu bugün çok daha iyi anlıyoruz..

Büyük Türkiye büyük devlet ancak milli ürünlerle sesini dünyaya duyura bilir..

Doğu Türkistan daki Türkler zulüm altında inliyor onlara yardım ede bilmemiz milli savunma sanayine bakıyor.. haydin elinizi çabuk tutun..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co