Kekemeye sormuşlar !..

Kekemeye sormuşlar !..

Kekemeye sormuşlar adın nedir ?
Eeeeyyyyüüüüüüp demiş !..
Adam : Benim babamın adı da Eyüp ama bu kadar uzun değildi !..
Bizimki de tam böyle oldu.. uzun bir hac yolculuğu !..
2013 yılının en uzun hacı adayı biz olduk ve uzun hac yolculuğundan sonra bugün vatanımıza dönerek görevimize başladık..
Kahramanmaraş’tan hac kurası çıkanların dışında çeşitli vizelerle gelen bir çok dostumuzu kutsal topraklarda görerek selamlaşma imkanı bulurken.. en çok hoşuma giden ise : başörtüsü ile Meral Akşener oldu.
Kabe’ye giriyorum: Karşımdan bir bayan geliyor.. çok tanıdık birisi, gözümü alamadım ama bu kim diye defalarca dönüp baktım.. başörtüsü onu hem değiştirmiş hem de ayrı bir güzellik vermiş.. iki gün düşündüm.. bu bayan kimdi diye sonra : eski bakan , Milletvekilimiz Meral Akşener olduğunu Cumhurbaşkanının yanında görünce anladım..
Bu dönem 4 bayan milletvekili kutsal topraklara giderek hacı oldu, Herkes hac için gider ama bazılarına hac ve hacı olmak çok yakışır işte bunlardan biride Meral Akşener’dir..
Hac’ını tebrik ediyorum, Allah hayırlı mübarek kılsın, İnşallah TBMM de de başını örterek bundan sonraki yaşamında gerçek bir hacı olarak kalmasını diliyorum..
Çünkü ona baş örtüsü gerçekten yakıştı..
Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, MADO yönetim kurulu üyesi Erdal Kambur, Ömer Faruk Şirikci hocam, Gazeteci Ali Eskalen, ilk aklıma gelen hacı arkadaşlarımız oldu.
Tabi Kahramanmaraş’tan gidenler sadece bunlar değil: Hac kur’rasında kurası çıkanların yüzde 60 Diyanet yani Kahramanmaraş İl Müftülüğü yüzde 40 ise özel şirketler ki Kahramanmaraş’tan hac ve umreci götürmeye tek yetkili Güzelbulut Turizm ile kutsal topraklara giden Kahramanmaraş’lı hacılarımızda bizimle beraber Türkiye / Kahramanmaraş’a döndü..
27 Ağustos da Kahramanmaraş- İstanbul- İstanbul – Taif şekli ile başlayan bizim hac yolculuğu, 23 Ekimde Taif İstanbul, İstanbul-Kahramanmaraş seferi ile son buldu..
Bu yıl hac : Kabe çevresindeki inşaat sebebi ile zordu, bununla beraber az insan olması açısından Arafat rahattı, ulaşım çok kolaydı ama kabeye inşaat sebebi ile girmek çok zordu.. iyi ki sayıyı eskitmişler..
Türkiye ‘den sayıyı niye azaltıyorsunuz diyerek kızan hacı adayları , oranın durumunu görünce iyi ki azaltmışınız diyerek : Sudiarabistan yetkililerine teşekkür ettiler..
Hacca gitmek için canı gönülden istemek gerekir istediğin zaman tüm kapılar açılıyor ve bir anda kendini orada buluyorsun, önemli olan istemek.. tabi bir de hayırına istemek gerekir.. aksi halde “Huysuz” olur gelirsin ki buda hacı olmaya, hacı adayı olmaya yakışmayan bir durum olur..
Kahramanmaraş’tan, Kasap, İşçi ve görevli vizeleri ile gelen Kahramanmaraşlı hacı adaylarına Güzelbulut Turizm – Mehmet Güzelbulut elinden geldiği ölçüsünde yardımcı olarak, onlara da hizmet verdi..
Aslında bir hakkı vermek gerekirse : Mehmet Güzelbulut, sadece kendi hacıları değil , Diyanet kanalı ile kutsal topraklara gelen Kahramanmaraşlı hacı adaylarının zemzem ve hurmalarının gönderilmesi için elinden gelen yardımı yaparak desteklerini sonuna kadar verdi.. bu sebeple bir çok hacı adayımız Güzelbulut Turizme teşekkür ettiler..
Geçtiğimiz Cuma günü: Mekke de Cuma Namazını kıldık, bugün ise : Sabah Sultan Abdulhamithan camiinde çorba dağıtım görevimizi yerine getirdik.. bu Cuma ise Kahramanmaraş’ta Cuma namazını kılacağız..
Rabbim tüm Müslümanlara kutsal topraklara gitmeyi nasip etsin ve oraları görüp yaşamayı herkese nasip etsin..
İyi günler..
25 Ekim 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co