Kaynak; “Kahramanmaraş’ta lise açığını çözeceğiz”

Kaynak;  “Kahramanmaraş’ta lise açığını çözeceğiz”

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili adayı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Gazetesini ziyaretinde, “İlimizde lise açığı olduğunu biliyoruz, bunu çözeceğiz,” dedi.

Çarşı- Esnaf ziyaretlerini sürdüren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili adayı Veysi Kaynak, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Kara,  Zeki Kaçamaz ve Dulkadiroğlu Meclis Üyesi Ali Aydın ile partililer, Borsa caddesi  Borsa girişinde bulunan Kahramanmaraş Gazetesi  ve www.kahramanmarasgazetesi.com.tr haber merkezini ziyaret etti.

Kahramanmaraş Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bekir Doğan, Gazeteci Niyazi Kara, Kahramanmaraş Gazetesi çalışanları ile ‘Kahramanmaraş’ta lise açığı ve Çelik Sektöründe %8 vergi indirimi’ konusu gündeme getirildi.

SONY DSC

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Veysi Kaynak, “Kahramanmaraş’ta lise açığı sorununu biliyoruz. Ortaokul kadar lise açılmıyor. Sürekli orta okul yapılıyor ama lise yok. Devlet ve hayır sahiplerini lise yapması gerekiyor, bu yönde çalışma yapacağım,” dedi.

Türkiye’ye giren Çeliğin vergisinin % 8’e düşürülmesi sebebi ile bir çalışma yaptığını anlatan Veysi Kaynak: 5 Haziran Cuma günü başbakan Ahmet Davutoğlu gelecek bu sebeple Kahramanmaraş Türkiye’de üretilen çelik çaydanlık, tencerenin yüzde 70 yapıyor ve yurt dışından gelen 304 paslanmaz çeliğinde yüzde 70 kullanıyor. Onun için çelik de vergi indirimi ve KDV indirimi yapılması için bir rapor hazırlatıyorum, bunu başbakana sunarak bir müjde almak istiyorum, “ dedi.

Çay – Kahve ile hoş sohbetin yapıldığı ziyarette: Kahramanmaraş Gazetesi çalışanları ile sohbet eden Veysi Kaynak: “5 Haziranda hepinizi Hafız Ali Efendi- Müftülük Meydanına bekliyorum ,” diyerek ayrıldı.

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co