Kaynak,: “ Kahramanmaraş’a 3 müjde ile geldim”

Kaynak,: “ Kahramanmaraş’a 3 müjde ile geldim”

 

Kaynak,: “ Kahramanmaraş’a 3 müjde ile geldim”

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak memleketi Kahranmanmaraş’a ikinci  gelişinde müjdelerle geldi.

Kaynak Kahramanmaraş’a gelerek ilk iftarını Kahramanmaraş’ta görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla yaptı. İftar sonrası düzenlediği basın toplantısında konuşan Kaynak, Kahramanmaraş’a bu kez 3 müjde ile geldim” dedi.

veysi (2)

Kaynak konuşmasını şöyle sürdürdü; “Türkiye’de yapılacak 6 AFAD İl Müdürlüğü binasının birini Kahramanmaraş’a yapacağız. . Bu valimizin isteği idi gerekli talimatları verdim. Valimizle irtibata geçecek arkadaşlar.  İkinci  müjdem ise, tuttuğunu koparan bir belediye başkanımız var,  Fatih Mehmet Erkoç bizden Ilıca Mahallemizde  Afad’a Ait 33 dönüm 500 metre kare olan arsayı istemişti. Gerekli talimatları verdim. Bu arsanın  Büyükşehire devrini yapacağız. Üçüncü müjdemiz ise Kahramanmaraş’ta Hacı Bayram Veli Mahallesi’nin devamında heyelana maruz kalacak bölge için 1 milyon liralık acil bir destekle geldim. Büyükşehir Belediyemiz oradaki kamulaştırmaya devam edecek.”dedi.

veysi (1)

Bu müjdelerin ardında Belediye Başkanlarından Somali’ye yapılamak üzere 6 adet park tapma sözü almak istiyorum.Son Somali ziyaretlerinde TİKA tarafından buraya 6 çocuk oyun parkı yapmak için protokol imzaladıkç Her biri 50 bin dolar olan bu parklardan birer tanesinin yapımını Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu belediyelerinin üstelenmesini istiyorum” dedi.

Kaynak; Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazelerinde protesto edilmesiyle ilgili olarak da konuşan kaynak konuşmasına  şöyle devem etti; , “Herkes kendi eliyle ne yaparsa onu götürür yanında” . Midyat’da 6 aylık hamile kadın, yani polis olmasını bir tarafa bırakın karnında bir can taşıyor. Sivil insanlar bunlar, namert bir şekilde şehit edilecek. Siz diyeceksiniz ki o akşam televizyon programında ‘Biz cezaevinde DHKP-C’liyle, PKK’lıyla diğerleriyle ziyaret ediyoruz’. Kim ziyaret ettikleriniz? DHKP-C’li kim? İşte canlı bomba eylemiyle Türkiye’nin birçok yerinde yüzlerce insanın katline sebep olan bir örgüt. PKK kim? 30 yıldan beri Türkiye’nin enerjisini adeta başka taraflara harcatan, 50 bini aşkın insanın canına kıyan bir örgüt. Aslında Kürt düşmanı bir örgüt bu. Yani kendisi bir Kürt savunucusu, Kürt hakları savunucusu değil. Bunlar hiçbir hakkın peşinde değillerdir. Takip ettikleri bir hak falan da yoktur. Şimdi siz böyle diyeceksiniz, arkası sıra o şehit polis kardeşimizin eşi cenazede yan yana durmak istemeyecek. Bundan dönüp AK Parti’yi suçlayacaksın. Bundan dönüp Cumhurbaşkanı’nı suçlayacaksın.” Ramazanın ilk günlerinde İstanbul Vezneciler’de yaşanan terör saldırısında, evden çıkarken eşine “İftarda ben şu çorbayı istiyorum” diyen polis ve sivillerin hedef olmas beni çok etkiledi.  Teröre bulaşmış, suç işleyen milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması oylamasında CHP’den sadece 20 milletvekilinin beyaz oy verdi. CHP’nin, Türkiye için gerekli bir parti, bir ihtiyaç. Ancak CHP’nin nasıl bir parti olduğuna karar vermesi gerekir” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co