Kaynak : “Çoklu bir saldırı ile karşı karşıyayız !”

Kaynak : “Çoklu bir saldırı ile karşı karşıyayız !”

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak

“Çoklu bir saldırı ile karşı karşıyayız !”

 

Ayşe Betül Doğan

KAHRAMANMARAŞ/MÜSİAD Geleneksel Kahvaltısına katılan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve  Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Türkiye’nin çok tarihi bir süreçten geçtiğini belirterek, “Çanakkale’yi yeniden yaşıyoruz, çoklu saldırı ile karşı karşıyayız, ” dedi.

MADO Sarayında Düzenlenen MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesinin geleneksel Kahvaltı da açılış konuşmasını Şube Başkanı Atıf Şirikci yaparak;” 15 Temmuz 2016 da ki darbe girişiminde hükümetin yanında yer alarak darbeye karşı direndiklerini anlatarak, 17 Temmuz 2016 Pazartesi günü elimizdeki doları bozdurarak inadına yatırım,” dedik dedi..

SONY DSC

SONY DSC

Başkan Atıf Şirici; “ Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak bey, Belediye Başkan yardımcılığı, Ak Parti il başkanı iken bizde yardımcısı olarak görev almıştık, Milletvekilliği, Bakan Yardımcılığı ve Başbakan yardımcılığı ile gelmiş olduğu konumda Kahramanmaraş olarak Başbakan yardımcımızla gurur duyuyoruz, ve teşiklerin yüzde yüzünü yatırıma çeveren Kahramanmaraş’a daha çok destek istiyoruz,” diye konuştu.

Milli Eğitim eski Bakanı Mehmet Sağlam, “15 Temmuz Türkiye tarihi için kara bir gün, uğursuz bir gün benim için ise iki defa gurursuz gün olup, 15 Temmuz 2016 akşamı ağabeyimi kaybettim, ebediyette yürüdü.. o gün gece Ankara dan buraya ne zorluklarla geldiğimi benim bilirim, diyerek darbenin hain yüzünü anlattı.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, ise :” 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası yapılan çalışmaları ve uyuyan hücüreleri nasıl temizlediğini anlatarak, uzun bir konuşma yaptı.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesince sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin neden olduğu tahribatı anlattı.

SONY DSC

SONY DSC

Hemen her hafta sonu memleketi Kahramanmaraş’a gelerek açılış ve temel atma törenlerine katılarak şehire bir hareket veren Başbakan Yardımcısı Kaynak, Adaletten ödün vermeyeceklerini dile getiren Veysi Kaynak, “Parolamız ‘adil olacağız, zulmetmeyeceğiz.’ Biz zalimlerden olmayacağız ama asla merhamet de etmeyeceğiz. Bu açık. Yani zalime merhamet şu süreçte biliyoruz ki mazluma zulümdür, bu millete de, bu dine de, inancımıza da, memleketimize de ihanettir. FETÖ’nün yaptığının ihanetten hiçbir farkı yoktur.” diye konuştu.

İnsanların birbirine düşürülmeye çalışıldığını belirten Kaynak, şunları kaydetti:

“Dışarıda darbe planlayanlar içeride bunu uygulayanlar dururken, birbirimizden şüpheye düşürmek, birbirimizin hakkında üretilen dedikoduları birbirimize taşımamıza vesile olmak ve hedef saptırmak… Şimdiki süreç bu. Arkası sıra belki ekonomide daralmaya sebep olmak. Buna asla fırsat vermeyiz. Eğer siz ve biz bu dedikodulara inanıp yatırımımızı ertelersek, alışverişimizi, ticaretimizi durdurursak o zaman ikinci etabı kendi elimizle biz gerçekleştirmiş oluruz. Asla buna izin vermemiz lazım.”

Türkiye etrafında 1. Dünya Savaşı’nın devamının yaşadığını ifade eden Kaynak, 65 koalisyon ülkesinin Irak’ta, Suriye’de, Ortadoğu’da yani enerji kaynaklarının olduğu yerlerde bulunduğunu söyledi.

SONY DSC

SONY DSC

Fırat Kalkanı Harekatı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de olduğunu hatırlatan Kaynak, “Türkiye çok tarihi bir süreçten geçiyor. Çanakkale’yi yeniden yaşıyoruz. Çoklu bir saldırıyla karşı karşıyayız. Suriye’de birbiriyle güya savaşan PYD ile DEAŞ, Türkiye’ye gelip ikisi bir bizimle savaşıyor. İkisi bir canlı bomba oluyor. İkisi bir masum insanları katlediyor. İran ile Amerika, Ortadoğu politikasında bize karşı birlikteler. O yüzden bizim çok çalışmamız, çok üretmemiz gereken bir dönemdeyiz.” diye konuştu.

“15 Temmuz’da İmralı’nın bombalanması planlandı”

 

30 yıldır süren PKK terörüne rağmen devletten ve milletten kopmamış Kürtlerle Türkleri birbiriyle savaştırmak için 15 Temmuz gecesi İmralı’nın bombalanmasının planlandığını aktaran Kaynak, “İmralı’yı bombalayalım, bunun üzerine Kürtler ayaklansın…’ Sen Hatay sınırında, bizim en kritik sınırlarımızdan birinde bir tane asker bırakmayacaksın, nöbetçi bırakmayacaksın, sınırı tamamen bırakacaksın ki oradan DEAŞ teröristleri girsin Hatay’ta katliam yapsın. Kilis’te, Urfa’da… Bunlar bire bir bildiğim hadiseler.” dedi.

Kaynak, 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na Kahramanmaraş’tan şu ana kadar 2 milyon lira civarında destek sağlandığını bildiren Kaynak, FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin “Mağdur varsa düzeltecek olan biziz ama mağdur edebiyatına asla.” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE’DE KAYYUM ATANAN ŞİRKET SAYISI 262’DİR”

15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından dedikoduların arttığına dikkat çeken Kaynak, “Kahramanmaraş’ın da Türkiye’nin de ticaretinin sanayisinin durmaması lazım. Şimdi asıl o sıcak savaştan, o sıcak darbeden başka bir şeye geçiliyor öyle hissettim. İnsanlar ticareti durdurmaya başlamışlar. Kahramanmaraş’ta 130 şirkete kayyum atanıyormuş. Siz kendi kendinize niye bu vehmi üretiyorsunuz. Bütün Türkiye’de dünkü tarih itibariyle kayyum atanan şirket sayısı 262’dir. Türkiye’de kaç şirkete kayyum atandı ki, Kahramanmaraş’ta bir günde 130 şirkete kayyum atansın. Kahramanmaraş’ta bizi bu şüpheye düşürecek ne var ki? Kahramanmaraş’ta hiçbir iş adamı, işçisi, esnafı, memuru, sivili asla ihanet gurubu içerisinde olamaz. Parolamız şu; biz adil olacağız, biz zulüm etmeyeceğiz, biz zalimlerden olmayacağız ama asla merhamette etmeyeceğiz. Bu açık. Zalime merhamet şu süreçte biliyoruz ki, mazluma zulümdür ama bu millete, dine, inancımıza da, memleketimize de ihanettir. FETÖ’nün yaptığı, çalıştığı ihanetten hiçbir farkı yoktur” diye konuştu.

“3 MİLYON MÜLTECİYE 12.5 MİLYAR DOLAR PARA HARCANDI”

Suriye’de yaşanan iç savaş sonrası Türkiye’ye sığınan 3 milyon mülteciye 12.5 milyar dolar para harcandığını kaydeden Kaynak, “Bir mülteci, göç kriziyle dünya karşı karşıya. Türkiye kendi içinde barındırdığı 3 milyon mülteciye 6 yılda 12.5 milyar dolar para harcadı. Ama birleşik milletler mülteciler yüksek komiserleri hesaplamalarına göre mültecilerin aldığı hizmet karşılığı 25 milyar dolar. Bu 12.5 milyar doların içinde 510 milyon doları dış yardımlar. 171 milyonu Avrupa Birliğinden, 180 milyonu Birleşmiş Milletler’den, 5’er, 10’ar Katar’dan, Kuveyt’ten” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co