Kaynak; “Bizim için Milliyetçilik, ülkenin yollarının bölünmesi ama insanlarımızın birleştirilmesidir”

Kaynak; “Bizim için Milliyetçilik, ülkenin yollarının bölünmesi ama insanlarımızın birleştirilmesidir”

Kaynak; “Bizim için Milliyetçilik, ülkenin yollarının bölünmesi ama insanlarımızın birleştirilmesidir”

AK Parti İl Başkanlığı’nın Mado Sarayı’nda düzenlenmiş olduğu 16 Nisan Referandumu sonrası değerlendirme toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak; “Bizim için Milliyetçilik, ülkenin yollarının bölünmesi ama insanlarımızın birleştirilmesidir” dedi.

kaynakbas

AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu  toplantıda konuşan Kaynak burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kaynak bir gazetecinin, “Geçtiğimiz günlerde MHP Kahramanmaraş Milletvekili Oğuz Tor’ un basın toplantısında, “ MHP AK Parti’yi HDP’den koparmıştır. AK Parti MHP’nin çizgisine gelmiştir” sözünü hatırlatması ve  AK Parti’nin bundan sonra Milliyetçi çizgi demi yoksa Geniş tabanlı bir çizgi demi saiyaet yapacağı sorusu üzerine şöyle konuştu;

Kaynak; ““Fahrettin Oğuz tor bey, MHP Ak Partiyi HDP’den koparmıştır demiş. Biz HDP’ye mahkum olmadık ki. Biz  tek başına bir partiyiz. Biz Ülkenin kangren haline gelmiş meseleleri çözmek için yollara çıktık. Bizim böyle bir derdimiz olmadı. Biz HDP’ye ne zaman mahkum olmuşuz.  Biz bu ülkede tahrik edilen, körüklenen kardeşliğimizi bozucu konulara, can yakıcı sorunlara el attık.  Demokratik süreçleri düzeltmeye çalıştık. Yasakları kaldırdık.  Biz bu son hususta da Yeni Anayasa çalışmaları ile alakalı da MHP’nin değerli Genel Başkanı  Devlet Bahçeli’ye teşekkür ettik.

KAYNAK; “DEVLET BAHÇELİ BEY 15 TEMMUZ’U İYİ OKUMUŞ”

Devlet Bahçeli Bey 15 Temmuz’u iyi okumuş.  15 Temmuz’un neticesinde bu ülkenin bir beka sorunu olduğunu, bu devletin bir istikrar sorunu olduğunu ve bizim gençlerimizin, çocuklarımızın bir istikbal sorunu olabileceğini görmüştür. Birlikte bir anayasa değişikliği yapılmıştır. Milletimizin adına biz teşekkür ederiz. Bu sözleri bizzat dinlemiş değilim. Bu dil yaralayıcı bir dil olur. Ak Parti 316 Milletvekili olan ve girdiği bütün seçimleri kazanan bir partidir. HDP de bir başka bir siyasi partidir.

KAYNAK; “HPD İLE İTTİFAK FALAN KURMADIK”

Kaynak; “HPD ile ittifak falan kurmadık. Bizim için özgürlük ve güvenlik vazgeçilmezdir. Ne özgürlükten ne güvenlikten vazgeçeriz. İnsanlarımız özgür olacak. Ama insanlarımız güvende olacak.   Her ikisi de bizim için önemlidir. Bizim için Milliyetçilik Milli Değerler sahip olmaktır. Bizim için Milliyetçilik Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine çıkartılmasını sağlamaktır. Bizim için Milliyetçilik 786 bin kilometrekare Türkiye toprağındaki her bir insanın mutlu, müreffeh, özgür ve güven içinde yaşamasıdır. Biz<im için Milliyetçilik 3bin 500 olan Milli Geliri 13 bin 500 dolarlara, 2023 de ise 25 bin dolara çıkarmaktır. Bizim için Milliyetçilik 30 Milyar dolar olan İhracatımızı 150 Milyar dolarlara çıkarıp orada da durmayıp 2023’ de 500 Milyar dolarlara çıkarmak. Bizim için Milliyetçilik 2023 yılında Türkiye’nin Dünya’da ekonomisi en güçlü 10. Ülke haline gelmesini sağlamaktır. Bizim için Milliyetçilik Avrupa’nın en büyük bütçesine sahip ülkesi haline gelmek. Bizim için Milliyetçilik 50-60 kişilik sınıflarda okuyan ve kitaplarını bulamayan çocukların okul başladığında kitaplarını masalarını üstünde bulmasıdır. Bizim için Milliyetçilik, Hastanede, doktor bulamayan, ilaç bulamayan vatandaşlarımızın en iyi sağlık tesislerinde tedavi olmalarını sağlamaktır. Bizim için Milliyetçilik, ülkenin yollarının bölünmesi ama insanlarımızın birleştirilmesidir” dedi.

Ak Parti İl Başkanlığı tarafında Mado Sarayı’nda düzenlenen toplantıya Başbakan Yardımcısı Vyesi Kaynak, Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç,  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir Ak Parti Onikişubat ilçesi Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Çoşkun Aydın, Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan, Çağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki, Pazarcık Belediye Başkanı  Yakup Hamdi Bozdağ, Ak Parti Yürütme Kurulu üyeleri katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co