Kaynak; “Ayık kafayla bunları söylemiş olamazlar”

Kaynak; “Ayık kafayla bunları söylemiş olamazlar”

Cumhurbaşkanı hükümet sisteminde meclisi fes edecekmiş, tek adam olacakmış, Cumhurbaşkanı ölünceye kadar yargılanmayacakmış, eyalet sistemi olacakmış sözlerine sert tepki veren Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Bunların hiçbiri 18 maddelik anayasa değişiklik metninde yok. Referandum süreci 4 aydır devam ediyor, ya bunlar hiç okumadan söylüyor ya da ayık kafa ile söylemiş olamazlar” dedi.

kaynak dulkadiroğlunda (2)

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Dulkadiroğlu Belediyesi’nin modern kimliğini oluşturacak Kamu Külliyesi Projesini Belediye Başkanı Necati Okay ile istişare ettikten sonra basına açıklamalarda bulundu.

kaynak dulkadiroğlunda (3)

Başbakan Binali Yıldırım Ankara daki konuşmasında : “ Eyalet sisteminin olduğunu kanıtlasınlar istifa edeceğim,” dediğini hatırlatan  Kaynak, “Başbakanımız dün Ankara’da kanaat önderleri ve iş dünyası ile bir araya geldiğinde bu anayasa değişikliğinde eyalet sistemini olduğunu kanıtlasınlar bu anayasanın arkasında olmayı bırakın, görevimi bırakırım, diyerek açık reste bulundu. Bir partinin tek devlet, tek vatan, tek millet, tek bayrak diyerek 15 yıldır yalan söyleyecek hali yok” dedi.

kaynak dulkadiroğlunda (4)

“BUNLAR BİZİM MİLLETİMİZİ ANLAMIYORLAR”

Başbakan Yardımcısı  Kaynak; “Bu sistem tek adamlık sistemi değil. Yargılanamaz Cumhurbaşkanını yargılanabilir hale getiren bir sistem. Herkesin hesap vereceği bir sistem. Kararname ile meclis etkisiz hale getirilecekmiş kim diyor bunu? Anayasamız belli konularımızın anayasa ile düzelemeyeceğini kanunla düzeleceğini söylüyoruz. Belli konular kanunla bile düzelemez bunu söylüyor. Başbakan bir partiye mensup oluyor, bu bir gün Cumhurbaşkanı olunca parti ilişiğini kesecek mi sanıyorsunuz, bunlar bizim milletimizi anlamıyorlar” dedi.

kaynak dulkadiroğlunda (1)

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Açıklamalardan sonra Dulkadiroğlu Belediyesi ek hizmet binası önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Haber: Deniz Doğan

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co