Kaynak: “Allah Şifa ve Bereket Versin”

Kaynak: “Allah Şifa ve Bereket Versin”

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Aşure dağıttı!

Kaynak:”Allah Şifa ve Bereket Versin”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Saçaklızade Vakfı Tarafından hazırlanan 10 bin kişilik aşure dağıtımını başlatan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak;” Allah şifa ve Bereket versin,” diyerek besmele çekerek kaselere doldurdu.

Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöven, her yıl Muharrem ayında geleneksel olarak dağıtmakta olduğumuz aşuremizi bu yıl 10 bin kişilik yaptık, Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak beyin uğurlu elleri ile dağıtımına Cuma Namazı çıkışında başladık.. Allah Muharrem ayı hürmetine yiyenlere şifa versin,” dedi.

sacaklizade-vakfi-asure-18

Çarşıbaşı camiinden çıkanlara elleri ile aşure ikram eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak; “ Cuma namazımızı kıldık, dua ile halkımıza aşure dağıtmanın mutluluğunu yaşıyorum, Bende esnaf çocuğu olarak bizim dükkanımız kapalı çarşıda idi.. Cuma Namazın burada kılar, her sene aşure dağıtımında aşure alır yerdik, Allah nesip etsi bugünde Kahramanmaraşlılara biz aşure dağıtıyoruz..

Muharrem ayının bereketi ve aşurenin şifası yiyenlerin üzerine olsun, ya Allah Bismillah diyerek aşure dağıtımına başladı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co