Kaynak; “Açık Kapı” politikası uyguladık

Kaynak; “Açık Kapı” politikası uyguladık

Kaynak; “Açık Kapı” politikası uyguladık

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

kaynak dulkadiroğlunda (5)

Kaynak yaptığı açıklamada şunları belirtti; “Coğrafyamızın ateş çemberinden geçtiği bu kritik dönemde, mülteci sorunu başta Türkiye olmak üzere bölge ülkelerinin ve tüm dünyanın gündeminde en üst sıralardadır. Özellikle 2011 yılında patlak veren Suriye krizi, insani boyutu bakımından 2. Dünya Savaşı’nın ardından en büyük toplu göç hareketine sebep oldu. 5 milyona yakın Suriyeli ülkelerini, topraklarını, evlerini terk etmek zorunda kaldı. 3 milyonu aşkın savaş mağduru Suriyeli ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve yüce Türk milletinin gölgesine sığındı.

Biz, tarihimiz itibarıyla mazluma umut, mağdura teselli olan bir geleneğin temsilcileriyiz. Suriye Krizi’nin ilk gününden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla “Açık Kapı” politikası uyguladık. Yerinden edilmenin acısını çeken, katliamların ve savaşın getirdiği yıkımın altında ezilen mazlumlara umut olmaya çalışıyoruz.

AFAD, TİKA, Türk Kızılayı, Türkiye Diyanet Vakfı gibi her biri alanında uzman ve ülkemizin yüz akı olan kurumlarımızla mültecilerin eğitim, sağlık, barınma, yiyecek-giyecek gibi temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Tüm bunları yaparken milletimizin ferasetinden, geniş gönüllülüğünden ve asaletinden güç alıyoruz.

Bu vesile ile 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü’nün insanlık için zulmün ve acıların sona erdiği gün olmasını diler, Türk Devleti ve Milleti’nin tüm mazlum ve mağdur insanların yanında olacağını bir kez daha teyit ederim” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co