Kayıran: “Kadın, gelecek nesillerin mimarıdır”

Kayıran: “Kadın, gelecek nesillerin mimarıdır”

  Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şubesi Kadın Komisyonu Başkanı Bertan Kayıran, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın meslektaşlarıyla bir araya geldi.

  Konak Restoran’da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle ZMO Kadın Komisyonu tarafından düzenlenen etkinlikte kadınların sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

  ZMO Kadın Komisyonu Başkanı Bertan Kayıran, yaptığı konuşmasında, kadınların en önemli sorunlarının Kadına şiddet ve taciz olduğuna dikkat çekti. 

  Kadınların gelecek nesillerin mimarı olduğunu vurgulayan Kayıran, kadının gerek, iş, gerek siyaset, gerekse de sosyal hayatta hak eşitliğine sahip olması gerektiğini ve bu anlamda toplumsal ve bireysel olarak herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.

  Kadınların sadece yılda bir gün değil, her zaman hak ettiği değeri görmesi gerektiğini ifade eden Kayıran: “Kadınlarımız gelecek nesillerimizin mimarıdırlar. Toplumsal yaşamın her kademesinde önemli roller üstlenmişlerdir. Aileyi ayakta tutan kadınlarımızdır. Yılda bir gün değil her gün değer verildiği hissettirilmelidir. Kadınlara yönelik şiddetin son bulması dileğiyle 8 Mart dünya Kadınlar gününüz kutlu olsun” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co