Kayak Merkezi ve Düşünceler

Kayak Merkezi ve Düşünceler

     Yaklaşık 4 yıldan beri : Kar festivali ile başlayan şenlikler zirve yaptı..

     Ekmek Arası Sucuk diyerek gittiğimiz Yedi Kuyular Kayak Merkezine : Sadece Kahramanmaraşlılar değil bölge illerinden de gelmeye başladılar..

     Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan teleferik ile ayrı şekil aldı.. televizyon, gazete internet haber sitelerinde yer olması ile bölgeden insanlar gelmeye başaldı..

     Dün bir gurup Hatay dan merkezden gelen vardı onların fikrini aldım..

     Büyük beş yıldızlı otel istiyoruz, yapılırsa hafta sonları iki gün gelir kalırız, sömestri tatilinde gelir kalırız, bayram tatilinde geliriz ” diyorlar..

     Ünlü bir işadamımız.. Kayak yapan biri o da İstanbul dan geldi..

     Dünya ile burasını kıyasladı ve  ayağının tozu ile Yedi Kuyulara çıktı kayak yaptı.. düşüncelerini söyledi..

     İş adamı olduğu kadar kaymayı seven , kayak ve kar seven , hemen dünyanın her yerindeki kayak merkezlerini gören bilen bir iş adamımız (İsmi bizde saklı) Yedi Kuyular İçin mükemmel bir yer diyor..

     Yedikuyular Kayak Merkezini gezdi, sonra çok güzel fikirlerini sıralamaya başladı.

     Ortaya güzel fikirler koydu..

     Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile görüştürmek için çalıştık ama başarılı olamadık.. işin doğrusu başkanında dinlemesini isterdim..

     İsminin yazılmasını ister mi ? istemez mi onu da sormadığım için ismini yazmıyorum..ama anlattıklarından bölümleri sizlere aktaracağım..

     Kayak sevdalısı iş adamımız : Bir : Şehir merkezine çok yakın ve güzel mükemmel bir yer ! dedi… ama çok yapılması gereken iş var diyerek ilave etti.

     Bizde kendisine : şehir merkezinde gölgede terlerken, burada güneşin altında ceketle oturursunuz dediğimde ise :

     O zaman bu özelliğinden dolayı buraya en az 4 tane, futbol sahası en az bin yatak kapasiteli lüks bir otel yapın, yazın futbol takımlarına iyi bir kamp yeri kışın ise kayak sevenlere hizmet eder ! dedi..

     Burası çok güzel etrafında yapı yok, istimlak derdi yok görüntü kirliliği yok, iyi bir proje ile dünyanın en güzel kayak merkezi haline getire biliriz..

     Lüks otel ile bu dağların başına kar evleri yapılarak , dağ evleri de kiraya verilmelidir.. Sadece Kayak Merkezi değil, Yazın Futbol takımları için kamp yeri, kışın kayak, Kahramanmaraş ve bölge halkının piknik yeri olarak planlanmalıdır..

     İnsanların buraya sürekli gelmesi için önce tesis !

     Bugün yurt içi ve yurt dışında kayak yapan binlerce arkadaşım var, bunların tamamını ekonomik durumu iyi, yani bir yerde kayak zengin sporu paranın önemi yok..

     Bizde : Kayak merkezi güvenli olmalı, pist güvenliği çok önemli, Kahramanmaraş Kayak Merkezi için benim tavsiyem: Önce Türkiye de bulunan Kayak Merkezlerini bir gezip , görsünler, sonra bizim gibi kayak yapan kişilerin fikrini alsınlar, buraya turist çekmek istiyorsanız, Türkiye ‘nin en iyisini sizin yapmanız gerekir..

     Bir numara olmalı..

    Avrupa ve Dünya dan Turist çekmek istiyorsanız, bölge bakir bir bölge her türlü planlama yapıla bilir Dünyanın en iyisini, en iyi tesislerini  yapmanız gerekir..

    Kahramanmaraş Yedikuyular Kayak Merkezi : Türkiye’nin parlayan yıldızı olur, ancak öncelikle çok iyi bir planlama yapılması gerekir..

    Sadece Kayak Merkezi olarak düşünmek yanlış olur, Burada Kongre Turizmi de yapıla bilir, Yazın Futbol takımları için iyi bir kamp yeri, ilk bahar ve son baharda kongre turizmi veya bayii toplantısı , kışın ise kayak merkezi olarak mükemmel bir yer olur..

    Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımıza tavsiyem: “ Var olan değil, var olanın çok daha iyisini, daha güzelini daha kalitelisini buraya yapmanız gerekir!”

    Alt yapı: Otel çok önemli, Buraya yapılacak otellerin, hamamı, savunası, buhar odası, fitnısı, açık kapalı yüzme havuzları ile Türkiye’nin en iyi tesisleri olması gerekir..

    Partiler burada kamp ve toplantı yapa bilmeli

    O halde en az biner yataklı oteller yapılmalıdır..

    Alt yapı olursa mesele kalmayacaktır..

    Sözün sonu : Biz dinledik duyduklarımızı yazdık, Sayın Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç da bizim gibi dinler herkesin fikrini alırsa buraya yapılacak bir iki otelle burası çok farklı konuma gelebilir..

    İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co