KATAR ve Askerimiz

KATAR ve Askerimiz

KATAR ve Askerimiz

ABD Başkanı Donald Trump , seçim öncesi ABD dış borçlarını Körfez ülkeleri ödeyecek orada kaynak var demişti..

Trump “Bütün borçları Körfez’e ödeteceğim” sözü Sudi Arabistan ziyareti ve yandaşları ile yaptığı anlaşma ile 400 Milyar dolarlık bir para ile ABD’ye döndü..

Türkiye’nin askeri üstü olan Katar da , Türkiye ile siyasette hareket ettiği için önceki gün kapıları kapattılar. Dün ise Katar hava yollarına hava sahalarını kapatan körfez ülkeleri Katar ‘ı kendi topraklarına mahkum ettiler..

Katar hava yolları ise İran, Türkiye üzerinden Avrupa ve Dünya ülkelerine uçmaya çalışıyor..

Osmanlı 1916 yılına kadar Katar da tutunması sebebi ile Katar Türkiye ile her zaman dost ve iyi ilişkiler içinde olmuş, Deprem ve felaket olduğu zaman ilk hareket eden ülke katar olmuştu..

Katar : Atak Helikopteri, Altay Tankı, Çeşitli Silahları Türkiye den alması ile kan emici batının fitilini ateşlemişti.. ilk isyan ve 100 yıllık defterlerin yeniden açılmasına sebep olmuştu.

Dünyanın en zengin ülkesi yıllık 280 Milyar dolar, dış alımı var, rakam yanlış değil, 280 Milyar dolar.. Bunun yüzde 1 Türkiye dönünce AB ve ABD deki patronlar çıldırmaya başladılar.. hepsi bizim diyorlar..

ABD borcunu Katar’a ödetmek için düğmeye basıldı ve Katar da soğuk savaş rüzgarları esmeye başladı.. plan aşama aşama yürüyor , iktidarı deviremeye kadar gitmeyi planlıyorlar..

Katar’lı vatandaşlarının banka da ki paralarına el konması, ile beş parasız kalan Katar insanı, hava alanlarında kaldılar..

Daha önce ABD 11 Eylül Saldırısını arkasında Sudi Arabistan var diyerek Suudilerin parasına el koymuştu..

Fatura bu defa Katar’a kesildi..

Ankara : kızı vermeden düğürcüğü küstürmeden ince politika ile körfez ülkelerinin liderlerini bir araya getirmeye çalışıyor..

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu bağlamda önemli bir isim, sözü dinlenen bir lider bu sebeple işin boyutu nereye varır bilinmez ama Türkiye bu işi fırsatta çevirmelidir.. Katar kaynaklarının hiç olmazsa yüzde 50 Türkiye gelmelidir..

Bizi sevmiyorlar, bizden rahatsızlar..

AB ülkeleri, ABD ‘nin sıkıntısı ise Türkiye’nin yönünü Rusya’ya yada Çengay dönmesinden dolayı çok rahatsızlar..

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “ Türkiye Almanya ilişkilerindeki birinci kriz sebebi Türkiye’nin yönünü Rusya’ya çevirmesi “ olarak gösteriyor..

TSK ve Dış işleri Bakanlığı : “ Türk gücü Katar da kalmaya devam edecek, geri çekmemiz söz konusu değil,” açıklaması Katar halkı tarafından dik duruş olarak gösterildi.

Dolar 1 TL olur

Kriz zamanlarında harekette geçen çalışan şirketler dünya devi olurlar, ekonomimin gerçek kuralı bu.. Türkiye de bugün ince manevra ile Katar’ın bankalardaki Varlık Fonunu Türkiye çeke bilirse, Katar’ın tüm ihtiyaçlarını Türkiye karşılaya bilirse, yani bu kriz ranta çevire bilirse, Türkiye de 2017 yılının sonunda 1 Dolar 1 TL olur.. bu hayal değil.. Katar TL kullanmak istiyor..

Çılgın paranın harcandığı yer Katar !

Maden zengini, Petrol, Doğalgaz, Alüminyum, başta olmak üzere her türlü madeni Allah Katar’a vermiş.. bu zenginlik Türkiye üzerinden Avrupa ‘ya akarsa Türkiye 2023 ‘e varmadan köşeyi döner de giderde..

Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın bugün Sanayici ve İşadamları ile Tüccarlarımızı yanına alarak şu adımı atması gerekir: İş adamları ile bir Katar ziyareti yaparak, yüklü anlaşmalara imza atmalıdır..

Sayın  Cumhurbaşkanımız iş adamları ile bir Katar ziyareti yapa bilir.. Genel Kurmay Başkanımız Katar da ki Türk Birliklerini ziyaret ede bilir..

Katar halkı paniklemiş ve marketlere koşarak ne bulursa onu alıyormuş.. Bunun haberini gazetelerde, televizyonlarda görüyoruz..

Bugün biz Katar’a her şey sata biliriz..

Nakliye uçakları Katar’a yük taşımaya başlamalıdır..

Biz bugün bunu yaparsak , ağalar izin verişe yapa bilirsek inanın bu yıl sonunda bir dolar 1 TL olarak yerini alacaktır..

Katar da bizim için büyük kaynak var, bugüne kadar bunu batı sömürüyordu.. Kardeşlerimizin yanında yer alarak onlara her türlü ürünü biz satmalıyız, buda yerimizde oturarak olmaz, İş adamlarımız Katar ziyareti yapmalıdırlar..

Varlık Fonundaki Katar Parası Türkiye Bankalarına akması çok önemli ..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co