Kaski’den yayalaştırma çalışmalarına altyapı desteği

Kaski’den yayalaştırma çalışmalarına altyapı desteği

KASKİ Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Hükümet Konağı ve Kale arasında sürdürülen yayalaştırma projesi kapsamında alt yapı çalışmalarına devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği ve koordinasyon içinde çalışmalarını sürdüren KASKİ Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Hükümet Konağı ve Kale arasında sürdürülen yayalaştırma proje bölgesinde içme suyu ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarını sürdürüyor. Bölgeye uzun yıllar hizmet verecek kapasitede içme suyu alt yapısı yapılırken kaldırım çalışması yapılan yerlerde içme suyu abone bağlantıları da yapılıyor.

Proje bölgesinin olası ani ve yoğun yağışlardan olumsuz etkilenmemesi ve sel baskınlarını önlemek amacıyla 800 mm çapında borularla yağmursuyu hattı yapılıyor. Ayrıca proje bölgesinde rögar kapakları, yağmur suyu parsel bağlantıları ve ızgaralar yenileniyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile koordinasyon içinde devam eden çalışmaların tamamlanması ile birlikte yayalaştırma proje bölgesinde uzun yıllar herhangi bir altyapı sorununun yaşanmaması hedefleniyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co