KASKİ’den Değirmendere’ye cazibeli kaynak suyu

KASKİ’den Değirmendere’ye cazibeli kaynak suyu

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi(KASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerin uzun yıllar içme suyu ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Kahramanmaraş’ta son yıllarda etkisini arttıran sıcaklıklardan dolayı içme suyu kaynaklarında azalmalar meydana gelmesi üzerine kaynakları azalan mahallelerde yeni kaynak arayışına giren KASKİ, sorun yaşayan mahallelere bir bir çözüm üretiyor.

Son olarak Göksun Değirmendere Mahallesinde kaynakların azalması ile ciddi sorunlar baş göstermeye başlamıştı. Sorunun çözümüne yönelik Adıyaman Pınarı olarak adlandırılan, kot olarak mahalle yerleşiminin üzerinde bulunan kaynağın mahalleye getirilmesi için çalışma başlatıldı. Kaynakla mahallenin deposu arasında 6500 metre isale hattı yapılarak herhangi bir enerji kullanmadan cazibeli bir şekilde yeni kaynak mahallenin hizmetine sunulacak. Ayrıca drenaj çalışması yapılarak su debisi güçlü olan kaynak sayesinde mahallenin uzun yıllar içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak. Çalışmaların Eylül ayı içinde tamamlanması hedefleniyor.

Muhtar Çetin Alıcı: “8 yıldır İçme Suyu Sorunu Yaşıyorduk’’

Değirmendere Mahalle Muhtarı Çetin Alıcı mahallenin 8 yıldır içme suyu sorunu yaşadığını belirtti. AlıcıI konuşmasının devamında;’’ KASKİ Genel Müdürlüğü mahallemizde çalışma başlattı. Yapılan çalışmayla Değirmendere cazibeli kaynak suyuna kavuşuyor. Çalışmalardan dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a, KASKİ Genel Müdürlüğümüze şahsım ve mahallem adına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co