KASKİ’den çocuklara özel web sitesi

KASKİ’den çocuklara özel web sitesi

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(KASKİ), geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza özel internet sayfası tasarlayarak hizmete aldı.

Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç liderliğinde içme suyu, kanalizasyon ve atık su arıtma tesisi projelerini hayata geçirerek sağlam bir altyapı oluşturmaya devam eden KASKİ Genel Müdürlüğü, geleceğimizin altyapısı olan çocuklarımıza yönelik de su bilinci sağlanması amacıyla ‘’KASKİ Çocuk’’ isimli internet sayfasını hizmete aldı.

22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında şehrin belirli noktalarında standlar açarak çocuklara yönelik etkinlikler düzenleyen ve ayrıca Kahramanmaraş il genelinde okullarda su tasarrufu konusunda eğitimler veren Genel Müdürlük, oluşturulan yeni internet sayfasıyla su tasarrufu yöntemlerini çocuklara eğlenceli bir dille öğretmeyi hedefliyor. Çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği, renkli bir içerikle hazırlanan sitede: Suyun tanımı, su döngüsü, su tasarrufu, su kirliliği, atık su, çocuklar için eğitici hikâyeler, videolar ve bir kısım faydalı bilgiler yer alıyor.  Siteye ‘’cocuk.maraskaski.gov.tr’’ adresi veya www.maraskaski.gov.tr adresinden Kaski Çocuk butonuna tıklayarak ulaşılabiliyor.

Oluşturulan yeni sayfa ile  “Su tasarrufu” konusunda çocukların eğitimine katkı sağlanması hedefleniyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co