Kaski’den Afşin’e tarihi yatırım

Kaski’den  Afşin’e tarihi yatırım

 

Kaski’den  Afşin’e tarihi yatırım

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi(KASKİ)Genel Müdürlüğü, Afşin İlçesinde yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Gerek içme suyu gerekse kanalizasyon yatırımlarıyla ilçeye uzun yıllar hizmet verecek kalıcı bir altyapı oluşturuluyor.

DCIM100MEDIADJI_0006.JPG

2014 yılındaki kuraklığa bağlı olarak içme suyu kuyuları dahi kuruyan ve ilçenin şebekesinin kullanılamaz hale gelmesinden dolayı kuruluş aşamasından sonra işe ilk olarak Afşin’den başlayan KASKİ Genel Müdürlüğü, 16,5 Milyon TL’lik yatırımla ilçenin içme suyu şebekesini yenilemek için başlattığı çalışmalarda sona geldi. İlçenin büyük bölümüne yeni şebekeden su vermeye başlayan KASKİ, çalışmanın tamamlanmasıyla yeni şebeke hattı ilçeye uzun yıllar hizmet edecek. Afşin genelinde 2014 yılından bu yana 300 km içme suyu hattı tamamlanarak büyük bir başarıya imza atıldı. İlçe genelinde içme suyu kaynağı bulunmayan mahallelere toplam 30 adet içme suyu sondaj kuyusu açılarak faaliyete alındı. İlçe genelindeki içme suyu depolarında bakım onarım çalışması başlatılarak sularda oluşabilecek herhangi bir sağlık problemin önüne geçilmesi hedefleniyor. Kanalizasyon alanında da çalışmalarına devam eden Genel Müdürlük ilçede toplam 20 km kanalizasyon hattı çalışmasını tamamladı.

afsin

‘’Temiz Çevre Temiz Gelecek’’ misyonuyla atık su arıtma tesisleri inşa eden KASKİ Genel Müdürlüğü, Afşin İlçesinde atık su arıtma tesisi inşaatını tamamlayarak hizmete aldı. 10.225 m³/gün kapasiteli tesis Afşin ilçesine hizmet vermeye devam ediyor.

İlçeye cazibeli doğal kaynak suyu vermeye kararlı olan KASKİ, Akdere ve Sarımağara kaynaklarındaki kaynak suyunu Afşin ve Elbistan İlçelerine getirmek için DSİ ile birlikte çalışmalara başladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla içme suyu, sondaj kuyularından temin edilen Afşin’in musluklarından cazibeli kaynak suyu akacak.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co