KASKİ Katamaran’ı suya indirdi

KASKİ Katamaran’ı suya indirdi

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Ceyhan Nehri’nin kaynağını temizlemek için hazırlattığı Katamaran ismi verilen yüzer-biçeri suya indirdi.

Elbistan İlçesi Pınarbaşı mevkiinde bulunan Ceyhan Nehri’nin kaynağında temizleme çalışmalarına başlayan Katamaran’ı test eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok’tan bilgiler aldı.

Katamaran’a binerek test sürüşlerini gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ceyhan Nehri’nin kaynağını çok kısa bir süre içerisinde temizleneceğini ifade ederek: “Katamaran adı verilen bu yüzer-biçeri KASKİ Genel Müdürlüğümüzün mühendisleri tasarladılar ve Kahramanmaraş’ta kendi öz kaynaklarıyla Küçük Sanayi Sitesi’nde yaptırdılar. Mühendislerimizi bu başarılarından dolayı kutluyorum.

Bu yüzer-biçer sayesinde Ceyhan Nehrimizin kaynağını yosunlardan temizleyeceğiz. Aynı zamanda bu yüzer-biçerle diğer nehirlerimizin kaynağını ve baraj göllerimizi de temizleme imkanımız olacak. Ülkemizde başta Ankara olmak üzere bazı illerimizde benzer araçlarla temizleme çalışmaları yapılıyor ama bu bölgemizde bu aracımız bir ilk. Büyükşehir olarak halkımıza hizmetin en iyisini sunma gayretiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

ceyhan (3)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co