KASKİ, Ilıca Bölgesinin İçme Suyu sorununu çözüyor

KASKİ, Ilıca Bölgesinin İçme Suyu sorununu çözüyor

KASKİ, Onikişubat ilçesi Ilıca, Süleymanlı, Hacıibrahimuşağı, Hacınınoğlu, Çamlıca, Avcılar, Çamlıbel,Kapukaya ve Payamlı Mahallelerinin içme suyu sorununu tamamen çözüme kavuşturmak için çalışmalara başladı.

Ilıca ve Hacıbirahimuşağı’nda Çalışmalar Tamamlandı

Son yıllarda kuraklığında etkisiyle su kaynaklarında azalmalar meydana gelmesi sonucu özellikle yaz aylarında su kesintileri yaşanmaması için yapılan çalışmalar kapsamında Ilıca Bölgesinde toplamda 16 kilometreyi aşkın içme suyu şebeke ve isale hattı yapılacak. Ilıca Mahallesinde yaklaşık üç kilometrelik ve Hacıibrahimuşağı mahallesinde ise bir kilometrelik içme suyu şebeke çalışmaları tamamlandı.

Çalışmalar Süleymanlı’da Devam Ediyor

Süleymanlı Mahallesinde üç buçuk kilometrelik içme suyu şebeke çalışmaları devam ediyor. Süleymanlı Mahallesindeki çalışmaların tamamlanmasını müteakip Çamlıca Mahallesinde 2600 metre ve Hacınınoğlu Mahallesinde 1500 metrelik içme suyu şebeke çalışmaları yapılacak.

Avcılar, Çamlıbel ve Kapukaya Yeni Kaynaktan Beslenecek

KASKİ Genel Müdürlüğü Avcılar Mahallesi Kozludere Mevkiinde yeni içme suyu kaynağı tespit etti Avcılar Mahallesinde tespit edilen içme suyu kaynağının içme suyu sistemine katılması ile birlikte Avcılar, Çamlıbel ve Kapukaya mahallerinin içme suyu sorunu tamamen son bulacak. Çalışmalar kapsamında 3 mahalleye toplam 20 km içme suyu hattı döşenecek.

Bunların yanında Payamlı mahallesinde de içme suyu kaynak çalışmaları devam ediyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co