KASKİ Elektronik belge ve arşiv yönetim sistemini devreye alıyor

KASKİ Elektronik belge ve arşiv yönetim sistemini devreye alıyor

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi KASKİ) elektronik belge ve arşiv yönetim sistemini devreye alarak belge güvenirliği, toner ve kağıt israfını ve doğayı korumak için sistemi devreye aldı.

KASKİ Genel Müdürlüğü yazışma süreçlerini kısaltmak, yazışmaların takibini elektronik ortamda yapmak, belgelerin güvenilir bir şekilde arşivlenmesini sağlamak ve toner ve kâğıt gibi sarf malzeme ihtiyacını azaltarak daha fazla ağacın kesilmesini önleyerek doğayı korumak gibi amaçlarla Elektronik Belge ve Arşiv Yönetim Sistemini devreye alıyor.

Bu amaçlarla KASKİ Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca hazırlanan proje kapsamında daha önce yazışmaların yazıcıdan çıktı alınarak ıslak imza ile imzalanmasını müteakip posta ya da kurum çalışanı aracılığı ile ilgili yerlere ulaştırılırken sistemin devreye alınması ile birlikte yazışma, imzalama ve teslimat gibi tüm süreçler elektronik ortamda yapılacak. Bu da zamandan, kağıt, toner gibi sarf malzeme maliyetinden ve iş gücünden tasarruf edilmesini sağlayacak.

Sistemin devreye alınması için kurum çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitimler başladı. KASKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve yüklenici firma personelleri tarafından verilen eğitimde sistemin genel özellikleri ve işleyişi personele öğretilecek.

KASKİ Genel Müdürü Mustafa ALTUNOK yaptığı açıklamada: “Genel Müdürlüğümüz olarak yapmış olduğumuz yazışmaların elektronik ortamda yapılması, kâğıt ve toner sarfiyatının  önlenmesi ve işlemler daha hızlı yürütülerek vatandaşlara daha kısa sürede hizmet vermek amacıyla bu sistemi devreye alıyoruz” dedi.  Açıklamasına “Sistemin sade, kullanışlı ve kullanıcı dostu bir uygulama olduğunu söyleyerek, bizim personelimiz ne kadar donanımlı olursa yaptığımız hizmetlerde o derece kaliteli ve geleceğe dönük olur” şeklinde devam eden Genel Müdür Mustafa ALTUNOK, vatandaş ve çalışan odaklı çalışmalarının devam edeceğini dile getirdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co