Kaski,  Başdevriş’liye 25 Km Lik İçme Suyu Yatırımı Yapıyor

Kaski,  Başdevriş’liye 25 Km Lik İçme Suyu Yatırımı Yapıyor

KASKİ Genel Müdürlüğü, “Alt Yapıda Sorunsuz bir Kahramanmaraş” hedefi doğrultusunda Dulkadiroğlu ilçesi Başdervişli Mahallesine 25 Kilometre içme suyu alt yapı yatırımı yapıyor.

Cacık Kaynağı Başdervişli’ye Rahat Nefes Aldırıyor

Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olması ile birlikte Kahramanmaraş il genelinde ilçe merkezleri ve kırsal mahallelerde içme suyu ve kanalizasyon sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturan KASKİ Genel Müdürlüğü Dulkadiroğlu ilçesi Başdervişli Mahallesinde de içme suyu sorununu çözüme kavuşturuyor. Başdervişli Mahalle merkezine Cacık kaynağından 15 kilometre isale hattı ile cazibeli içme suyu takviye çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlayan ve on kilometrelik kısmını tamamlamıştı. Bu yıl içerisinde de 5 kilometrelik kısmında çalışmalar devam ediyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Başdervişli Mahallesinde içme suyu sorunu tamamlanmış olacak.

Elmacık Obasına 10 Kilometre Hat ve 2 Adet Depo Yapılıyor

Son yıllarda devam eden kuraklık sebebiyle mevcut kaynağın azalması sonucu atıl vaziyette bulunan Çataloluk kaynağı isale hattı ile Elmacık obasına içme suyu olarak kazandırılacak. Mevcut şebekenin eski olması ve mevcut deponun düşük kotta olması sebebiyle yapılacak iki adet içme suyu deposunun yanı sıra 1on kilometrelik şebeke çalışmalarının tamamlanması ile Başdervişli Mahallesinin yanı sıra Elmacık obasında da vatandaşlar kesintisiz içme suyuna kavuşacak.

Muhtar ve Vatandaşlar Çalışmalardan Memnun

KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Başdervişli Mahallesinde devam eden çalışmalar mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanırken Başdervişli Mahalle Muhtarı Seyfettin ŞAHİN yürütülen çalışmalardan dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet ERKOÇ’a, KASKİ Genel Müdürü Mustafa UZUNLAR’a ve tüm KASKİ Genel Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co