KASİAD Başkanı Ali Arpasatan’tan Kopani Açıklaması

KASİAD Başkanı Ali Arpasatan’tan Kopani Açıklaması

Kahramanmaraş Sanayici ve İş Adamları Derneği(KASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Arpasatan’ın, gündemle ilgili basın açıklaması yaptı.

Ali Arpasatan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “IŞİD terör örgütünün komşu ülkeler Suriye ve Irak’ta sergilediği terör ve şiddet eylemleri karşısında insanlarımızda uyanan tepkiyi anlıyoruz. Ancak bu durumun ülkemizde şiddete yol açmasını, can kayıpları yaşanmasını, milli değerlerimiz olan Atatürk büst ve heykelleri ile bayrağımıza yapılan çirkin saldırıları, resmi kurumlarımıza kadar uzanan yakıp yıkma eylemlerini üzüntü ile karşılıyor ve kınıyoruz.

Komşusu olduğumuz ülkelerde yaşanan olaylar ülkemizi çok yakından ilgilendirmekle birlikte, söz konusu gelişmeler uluslararası toplum ile birlikte çözüm bulunması gereken olaylardır. Bu nedenle çözüm sürecine başından beri inanan, destekleyen hatta sürecin ekonomik ayağına katkısı olan Kahramanmaraş’lı iş insanları olarak Kobani’de yaşanan gelişmeler ile çözüm süreci arasında doğrudan bağlantı kurulmasını sorumlu bir davranış olarak görmüyoruz.

Hiç şüphesiz yaşananlara kayıtsız kalamayız. Fakat Güneydoğu ve komşu şehirlerimizde yaşanan terör ve şiddet olaylarının şehrimizde de yaşanmaması için tüm tedbirlerin alınması esastır.

Kahramanmaraş iş dünyası olarak; halkımızın bu olaylar karşısında sergilediği sağduyuyu takdirle karşılıyor, provakasyonlara karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co