Kasaplar Odasına Başkan Adayı Mehmet Uyduran oldu!

Kasaplar Odasına Başkan Adayı  Mehmet Uyduran oldu!

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Kasaplar Odası Başkan adaylığını açıklayan Mehmet Uyduran, “Genç yönetimimle Kahramanmaraş Kasaplar Odası Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” dedi.

2018 yılı Ocak, Şubat veya Mart ayında yapılması planlanan Esnaf Odaları Başkanlık seçimleri için daha önce Bakırcılar Odasına Başkan adayı Durdu Yıldız çıkmıştı, bugün ise Kahramanmaraş Kasaplar Odası Başkanlığına Mehmet Uyduran aday olduğunu açıkladı.

Kendisine ait Maraş Paça da basın toplantısı ve yönetimi ile bir araya gelen Mehmet Uyduran, “Başkanımız Abdulkadir Arifoğlu yönetiminde başkan yardımcısı olarak görev yapıyordum, yönetimi gençleştirme adına genç yönetimimle başkan adayı olarak çıktım, Firmamız, Kasapoğlu olarak haç kurban kesiminde kendini kabul ettirmiş genç kasap arkadaşlarımız bizleri çok iyi bilirler bu sebeple, yıllardır başkan yardımcılığı yapıyorum ve herkes bizi bilir, Kasap esnafımızın dertlerini dile getirmek için çalışacağız” dedi.

SONY DSC

Gazetecilerin sorusu üzerine Mehmet Uyduran: “Usta çırak ilişkisi kalmadı, eğer bizler bu mesleğe sahip çıkmazsak bir süre sonra kasap kalmayacaktır. Benim dedem kasaptı, babam kasap, ben kasabım aileden gelen bizim gibi üç beş ailenin çalışması ile bu işler gidiyor, bizim hedefimiz kasap mesleğini korumak ve yeniden hayata geçirmektir.

Yaptığım çalışmalarla 160 olan üye sayımızı 218 çıkardım ve mesleğimiz bir yere getirmeye çalışıyorum, Allah nasip eder başkanlık görevi bize verilirse hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co