Kardeşlik ve İcraat Zamanı

Kardeşlik ve İcraat Zamanı

KARDEŞİLİK VE İCRAAT ZAMANI…

AK Parti 1 Kasım’da yüzde 49,5 oy alması, diğer bir ifade ile Türkiye seçmeninin yarısının güvenini kazanması kolay değil, zoru başarmak ayrı bir başarı ve mutluluk.

Bu başarıya gölge düşürmeden oy veren vermeyen ayırt etmeden gönüller alma zamanıdır. Kardeşlik duygularını harekete geçirme zamanıdır. Kardeşlik tohumları atılmıştır. Bunun toprak üzerine çıkması başak vermesi AK Partinin yapacağı icraatlarla orantılıdır.

7 Haziran seçimleri AK Partiye çok şey kazandırmıştır. Bu kazanç ders alma, milletin ikazını ciddiye alarak kendine çeki düzen vermesinin mükâfatı olmuştur. AK Partinin bu kazancın üzerine kazanç eklemesi kardeşlik duygularının inkişaf etmesiyle, icraatların doğru istikamette yön bulmasıyla mümkün olacaktır. İktidarın bu yönde gayretlerini ve heyecanını görüyorum. Başarılı olacaklardır, başarılı olması ülkenin faydasına olacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni dönemin ilk işaretlerini vermesiyle birlikte yeni dönemin çok daha farklı olacağı net bir şekilde gözüküyor. AK Parti gençlik kolları tarafından Erdoğan’a coşkulu bir karşılama programı hazırlandı. Erdoğan buna karşı çıkarak programı iptal ettirdi. %. 50.5 hassasiyeti yeni dönemin farklı bir boyut kazanacağı işaretini verdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu seçim beyannamesinde verdiği sözleri harfiyen yerine getirmesi yönünde de azami gayret göstermesi, halkın güvenini perçinleyecek adımlar atması, oy artışını da beraber inde getirecektir. Millet son 5 aylık dönemi iyi analiz etti. Bu dikkatli analiz AK Partiyi iktidar yaptı. İçerden ve dışarıdan ülkemiz üzerine çok oyun oynandı.

AK Partinin oyunu düşürmek için çok senaryo yazıldı. İkinci alternatif koalisyon ümitleri vardı. Daha da kötüsü iç savaş senaryoları vardı ama millet hür iradesine müdahale ettirmedi. Küresel güçler asıl amacı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yıpratmak istemeleridir. Türkiye’yi pısırık, içine kapanık, İMF ye boğun eğen, ısmarlama ekonomistlerin ekonomimize yön vermek istediği bir Türkiye olmasını istemeleridir. Milletin hür iradesi buna izin vermedi bu sonuçta Türkiye’nin hedeflerindeki yolunu açmıştır.

Millet iradesine ipotek koymak isteyen güçlerin, bazı gazetelerin bütün çabaları boşa çıkmış ve hür irade bunu reddetmiştir. İşte bu reddediş Türkiye’nin yolunu açacak kardeşlik olgusunun ayağa kalkma ve icraatların bir bir hayata geçmesinin önündeki engelleri kaldıracaktır.

Millet neyin ne olduğunu, kimin ne yaptığını, kimin hizmet etmek istediğini, kimin kiminle olduğunu iyi analiz ediyor. Milletin kararı Adalet ve Kalkınma Partisine yetki vermiştir.

Haydi! AK Parti kardeşlik olgusunu öyle sağlam temellerle ayağa kaldır ki; kimse oyun oynamaya, bizi birbirimize düşürmeye cesaret edemesin. İcraatları süratle hayata geçir ki; küresel güçlerin üzerimizdeki hesaplarını alt üst et…

Haydi, Türkiye’m! El birliği, gönül birliği ile şaha kalkma zamanıdır…

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co