Karaziyaret Sosyal Tesisi hizmete açıldı

Karaziyaret Sosyal Tesisi hizmete açıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karaziyaret (Mikdad Bin Esved) Sosyal Tesisi Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak tarafından açıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Mikdad bin Esved’in ismini buraya vermekten mutluluk duyduk. Onun misafir olduğu makam. Hem Karaziyaret hem de Mikdad Bin Esved ismini verdik. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmeye başladık. Bu tesis bölgenin tüm hizmetlerini karşılayacak. Taziye evi, aile danışma merkezi ve kütüphane ve yaşlı dinlenme salonu buradaki vatandaşlarımıza hizmet verecek. Buraya birçok hizmetin gelmesine vesile olacak. Dulkadiroğlu Belediyemiz ara sokakları, bizde asfalt yaptık. Mahallenin su sorunu vardı onu da çözdük. Mahallemize halı saha kazandırdık” dedi.

karaziyaret (1)

Başkan Erkoç Karaziyaret’in oraya yeni tesis müjdesini de vererek; “Kapıçam’ın oraya sizlerin daha rahat nefes alacağı tesisler kuracağız. Hemen karşınızda yürüyüş mesafesinde gidip gelebileceğiniz güzel vakit geçireceğiniz alanlar yapacağız” dedi.

“3 YIL ÖNCESİNE KADAR BU HİZMETLER HAYALDİ”

karaziyaret (2)

Karaziyaret’in eski yıllarda hizmetler istediği belirten Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak; “Karaziyet’e gelirken burada yaşayan vatandaşların bizden yol, okul istiyordu. Ve biz bunları aşmışız ve tesisler açmaya başlamışız. Bunlar hayal idi. 3 yıl öncesine kadar bunlar hayaldi. Şimdi tek tek bu şekilde hizmetler açmaya başladık” dedi.

Konuşmalarının ardından açılış yapılarak sosyal tesisin içerisi gezildi.

karaziyaret (3)

Karaziyaret Sosyal Tesisinde; 500 metrekare oturum alanı içerisinde zemin katta bay-bayan taziye evi, birince katta yaşlılar dinlenme salonu ve kütüphane, İkinci katta aile danışmanlık merkezi, çocuk kütüphanesi ve 3. Katta takviye kursları, kapalı oyun alanları mevcut.

karaziyaret (5)

Açılışa Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Milletvekili M. İlker Çitil, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Doğan İnci, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türközü, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici katıldı.

karaziyaret (6)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co