Karasu’yu karatmayın!

Karasu’yu karatmayın!

 

KAHRAMANMARAŞ/ KASKİ Genel Müdürü Mustafa Uzunlar, “Karasu ve diğer kaynak sularımız temiz, söylemler doğru değil” dedi.

Son günlerde internet ortamında, Faceebook da Kahramanmaraş’ın içme suyu kirli, sel suyu karıştı veya zehirleniyoruz gibi yazılar üzerine Kahramanmaraş Kanalizasyon ve Su İdaresi Genel Müdürü Mustafa Uzunlar, basın mensupları ile Andırın ilçesinde bulunan Karasu kaynaklarına giderek burada ki güvenlik tedbirlerini gösterdi.. ve suyun temiz olduğunu ifade etti.

Uzunlar: “Kahramanmaraş’a saniye de 1860 litre su veriyoruz en önemli su kaynağımız burası burada iki güvenlik görevlimiz var , doğal afet veya her hangi bir olayda emir beklemeksizin suyu kapatma yetkileri var 15 yıldan beri de Allah çok şükür bir sıkıntı olmadı” dedi.

Vadi de suyun çıktığı kayaların altındaki bölgelere yapılan çalışmaları ve çıkan suyu yerinde basın mensuplarına gösteren Uzunlar: “Bu bölge tel örgüye alınarak 24 süre 365 gün burada iki görevlimiz var, telefon, ve telsiz olmak üzere her türlü haberleşme imkanımız var, her hangi bir vukuat olması, doğal afet olması halinde bizden emir beklemeksizin suyu kapatma yetkileri var.. bu sebeple Karasu’yumuz temiz Karasuyumuz karartmaya çalışıyorlar” dedi.

Kaynak dan çıkan ve krosuz sudan basın mensupları kana kana içtiler ve güzel bir gün geçirdiler.

Haber: Bekir Doğan

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co