Karaküçük’ten Eğitime tam destek

Karaküçük’ten Eğitime tam destek

KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, Devlette 32 Derslikli okul yaptırıyor..

“Eğitime tam destek”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Başkanı Kemal Karaküçük, Babası Adil Karaküçük adına 32 Derslikli okul yaptırmak için Vali Şükrü Kocatepe ile protokol imzaladı.

Hayırsever İşadamı Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük, “Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası” kapsamında Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçesi Karamanlı Mahallesine anahtar teslimi 32 derslikli bir okul binası, saha tanzimi ve çevre duvarı yaptırarak mülkiyetini Maliye Hazinesine, kullanma hakkını da Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne devredecek.

Söz konusu okul için geçtiğimiz günü saat 15.00’da Valilik makamında gerçekleştirilen protokol töreninde bir açıklama yapan Vali Kocatepe şu ifadeleri kullandı:  “Kahramanmaraş’ımızın eğitim – öğretim alanındaki fiziki imkânlarının geliştirilmesi, eğitim öğretimdeki başarının artırılması konusunda bugüne kadar yapılanların devamı cümlesinde Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Kemal Karaküçük’te eğitim öğretim seferberliği kervanına 32 derslikli bir okul inşa ederek katılmaya karar verdi. Ben gösterdikleri bu yardımseverlik nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum “dedi.

karakucuk

Hayırsever İşadamı Kemal Karaküçük ise yaptığı açıklamada, Eğitime yüzde yüz destek kampanyasının;  Kahramanmaraş’ta Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe öncülüğünde ve çok değerli hayırseverlerin katkılarıyla başarılı bir şekilde yürüdüğünü söyledi.

Kemal Karaküçük, “Bizler işadamları olarak öncelikle Sayın Valimize bizi bu konuda motive ettikleri için teşekkür ediyoruz.  Benden önce protokol imzalayan ve okul yaptıracak olan işadamlarımıza teşekkür ediyor ve hayırlarının kabul olmasını temenni ediyorum. İnsan için yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğu düşüncesindeyim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından hayırsever işadamı Kemal Karaküçük’ün babasının isminin verileceği Adil Karaküçük İlkokul için protokol imzalandı. Törende Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’da hazır bulundu.

32 Derslikli Okulu yaptırarak Milli Eğitime Devir edecek olan Başkanı Kemal Karaküçük, ün çok mutlu olduğunu ve okulu kısa zamanda bitirerek eğitimin hizmetine sunmak istediğini söyledi.

Mutluluğu gözlerinden okunan Karaküçük, örnek bir okul yapacağını söyledi.

karakucuk2

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co