Karaküçük, “OSB Hayırlı olsun”

Karaküçük, “OSB Hayırlı olsun”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük ve yönetim kurulu üyeleri, Mado Sarayında gazetecileri bir araya geldi.

Şehrimizde görev yapan ulusal yerel gazete ve TV temsilcileri ile Mado evinde bir araya gelen KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, “ Göreve geldiğimde iki söylediğim olay vardı bir OSB ikincisi Narlı’a hava alanı biri oldu İkincisi de bu ay içinde olur inşallah,” dedi.

Başkan Kemal Karaküçük, gazetecilerin zor şartlarda görev yaptığını hatırlatarak, şunları söyledi: “Gazetecilik ve basın yayın sektörü, Türkiye’de ve dünyada her geçen gün önemi artıyor. Günümüz teknoloji ve bilgi çağı oldu. Bugün biz bilgisayarımızla bir tuşa basarak dünyanın dört bir tarafındaki olup biten her şeyden haberdar oluyorsak, sizin gibi dünyanın dört bir tarafından bu bilgileri servis eden gazetecilerin sayesinde öğreniyoruz.”

OSB’DE MUTLU SON

Kahramanmaraş Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için 3-4 yıldan bu yana yoğun çaba harcandığını belirten Karaküçük: “Alt yapı çalışmalarını 3-4 yıldan bu yana yapıyoruz ve bugünlerde mutlu sona geldik. Kahramanmaraş Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin müteşebbis heyet başkanı Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ilk açıklamayı önceki günlerde yaptı.Tomsuklu OSB’nin kurulumu 5 bin dönüm arazi üzerine sağlandı. Kahramanmaraş’ta yeni bir atılımın yeni bir başlangıcın yeniden sanayiye ve ticarete gençlik aşısı olacak OSB kuruluyor. 20 Ocak Çarşamba günü saat 10:00’da  KMTSO Meclis Salonunda OSB hakkındaki  bilgilendirme toplantısına yapılacak. Geniş katılımlı bir bilgilendirme yapacağız. Burada OSB’nin imar durumu alakalı görseller, fiyatlandırma ve sınıflandırma ve müracaatları tüm üyelere anlatacağız. 2016 yılında kamulaştırması bittikten sonra OSB’nin Kahramanmaraş ekonomisine ivme kazandıracağını düşünüyoruz. dedi

KMTSO 90 YAŞINDA

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının 1926 yılında kurulduğuna vurgu yapan Karaküçük şunları dile getirdi: “KMTSO 1926 yılında kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kurulan ticaret sanayi odaları arasında bulunan bir il. Bu öncelikle Kahramanmaraş’ın ticarette, sanayi de ne kadar önemli bir geçmişinin olduğu ve alt yapısının olduğunun göstergesidir. 90 yıllık ticaret kültürünün bir başlangıcı. Ticaret çok daha eski tarihlerde yapılıyordu ama ticaret yapanların bir sivil toplum çatısı altında toplanması Kahramanmaraş’ta 1926 yılında olmuş. İlk defa belediyenin içine tahsis edilen bir oda da, sadece kayıt ve istatistik tutan kurum olarak başlanılmış. Dünya’nın Türkiye’nin ve sivil toplum örgütlerinin her geçen gün gelişim algısı ile Ticaret ve Sanayi odaları sadece istatistik ile kayıt tutan birimlerin olması ötesinde ciddi bir sivil toplum örgütü olmuştur. Ciddi iş organizeleri, iş dünyasının sorunlarını tartışabilen ve çözüm önerebilen en büyük en tepe noktasına gelmiştir. Bu yılda 90 yıl etkinliklerini çok güzel bir şekilde kutlamayı arzuluyoruz. Bu tip çalışmalar şehrin ekonomilisinin yanı sıra şehri bütünleştiren kaynaştıran etkinlikler oluyor.

kemalbasın (3)

ORTADOĞU KAYNIYOR

Başkan Karaküçük, Türkiye’nin güvenli bir liman olduğuna değinerek şunları söyledi: “Ortadoğu da kaynayan bir kazanın etrafında yaşıyoruz. Etrafımızda her tarafta savaş var. Ülke olarak bunlara üzülüyoruz. Ekonomik, sosyolojik anlamda riskler yaşıyoruz. Bununla birlikte dünya da yaşanan para savaşları var. Ekonomi savaşları var, iş dünyası olarak birde bunun içinde mücadele veriyoruz. Parite savaşları, emtia fiyatlarındaki düşmesi çıkması bunlar Türk ekonomisini ve Kahramanmaraş’ı da çok ciddi anlamda etkiliyor.2016 yılı ve gelecek yılların daha aydınlık ve barışçıl bir dünya olmasını temenni ediyorum. Ticaretin olması, yatırımın olması için önce huzurun olması gerekir. Ülkemiz huzurlu ama dünya rahat değil. Hem ekonomik hem de siyasi savaşlar var”

KAHRAMANMARAŞ’A BAKANLIK

Başkan Karaküçük şunları dile getirdi: “Bizim kendi içimizde şikayet ettiğimiz bir diğer konu ise ekonomi gelişirken sanayi gelişirken sosyal anlamda gelişeme yaşamamamızdı. Dolayısıyla şehre giren çıkan insan sayısı azdı. Dışarıdan gelen insanlarda bize Kahramanmaraş’ı yeterince tanıtamamışınız derlerdi. Sayın bakanımızın Kahramanmaraşlı olması kentin gelişmesine büyük katkı sağlayacak diye düşünüyorum. Tarihi Germenicia antik kenti, Ashab-ı Kehyf, termal turizmin gelişmesi için Sayın Bakan Mahir Ünal katkı sağlayacaktır”

Toplantı soru cevabın ardından son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co