Karaküçük, “Faiz artırımı yatırımı engellemez”

Karaküçük, “Faiz artırımı yatırımı engellemez”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük: “FED’in faiz artırımı yatırımımızı engellemez” dedi.

Uzunca bir süredir gündemi meşgul eden Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED)’in faiz artırımı gerçekleşti. Yılın son toplantısını gerçekleştiren Fed faizi 25 baz puan artırdı. Fed böylece politika faizini yüzde 0,25 – 0,50 aralığına yükseltti. Piyasalar, artırımı olumlu olarak görürken, para hareketlerinde önemli bir değişiklik yaşanmadı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası(KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, “2015 yılının ikinci 6 ayından bu yana bugün yarın olacak faiz artırımı gerçekleşti. 2015 yılında yaşanan dünya ölçekli bazı riskler neticesinde kendini korumaya alan yatırımcı öncelikle Türkiye’de ki güçlü iktidarın oluşması, petrol fiyatlarındaki düşüş ve FED’in artırımı sonrası yatırımına hız verecek” dedi.

HERŞEY YOLUNDA, TÜRKİYE SON 24 ÇEYREKTİR GÜVENLİ LİMAN

Türkiye’nin olumsuzluklarda bile büyüdüğünü belirten Karaküçük, “Dünya’da yaşanan her olumsuzluğa rağmen son 24 çeyrektir büyümek güçlü bir ekonomiden kaynaklanıyor. Hükümetimizin uyguladığı küresel ekonomiye uyum planı çok iyi işledi. Şirketler zarar etmeden sürdürebilirliğini devam ettirdi. Dünya’da ne olursa olsun çok şükür Türkiye bundan etkilenmeyecek. Her alanda yaşanan bu değişim rüzgarı bize 2016 yılında çok iyi yerlere getirecek” dedi.

ÜRETECEĞİZ

“Türkiye ve Kahramanmaraş için konulan tüm hedeflerin gerçekleşmesi için gece gündüz çalışacağız ve üreteceğiz diyen” Karaküçük şöyle konuştu: “Bizim ülke olarak hedeflerimiz çok büyük. Bu hedeflerin gerçekleşmesi için güçlü bir ekonomi en temel prensipti. Çok şükür hükümetimizin 13 yıldan bu yana uyguladığı ekonomik istikrar bizi dünya ile yarışır hale getirdi. Ekonominin sağlam bir şekilde durması yatırımcıyı daha da yatırım yapmaya teşvik etti. Dönemsel olarak yaşanan durağanlık, yerini yatırıma bıraktı

KAHRAMANMARAŞ’TA YATIRIM ARTARAK DEVAM EDECEK

5,5 milyar dolarlık özel sektör yatırımı bulunan Kahramanmaraş’ta yatırım hız kesmeden devam edecek. Yatırımın asıl parolası güvendir. Küresel ekonomiye uyum sürecini tamamlayan Kahramanmaraş, 2015 yılını da birçok başarıya imza attı”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co