Akarca; “ Basın Kartları, gazetecilere bir çok fayda sağlayacak. Çalışmalarımız devam ediyor”

Akarca; “ Basın Kartları, gazetecilere bir çok fayda sağlayacak. Çalışmalarımız devam ediyor”

Akarca; “ Basın Kartları, gazetecilere bir çok fayda sağlayacak. Çalışmalarımız devam ediyor”

a9

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, ile 6 ilden gelen yaklaşık 150 Gazeteciyi Kahramanmaraş’ta buluşturdu. Kaynak ve beraberindekiler toplantı sonrası Kahramanmaraş’ta esnaf ziyareti yaptılar.

byegm byegm1

Mado Sarayında düzenlenen toplantıya katılan Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, Bölgenin en etkin ve en çok okunan Gazetesi Kahramanmaraş Gazetesi’ni inceleyerek bütün sayfalarını okudu.

a

Toplantıda bir konuşma yapan Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca şunları söyledi; “Sayın Bakanımızın talimatları üzerine Kahramanmaraş’ımızda Adıyaman, Malatya, Urfa, Gaziantep ve Kilis’te görev yapan gazeteci arkadaşlarımızla bir araya geldik. Kahramanmaraş’a daha önce de geldim. Bundan 37 yıl önce Kahramanmaraş’ın kurtuluş etkinlikleri için gelmiştim. Şimdi geldiğimde gördüm ki çok büyük değişimler yaşamış bir şehrimiz. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi! Basın da çok büyük bir gelişme gösterdi. Eskiden çok azdı. Şimdi ise medya organlarının sayısının bugün arttığını görüyoruz. Mülteciler için tüm dünyanın bir araya gelip yapamadığını Türkiye tek başına yapıyor” dedi.

az5

Akarca; “Son 15 yılda yapılan atılımlarla insan hakları, demokrasi ve tüm imkanlar açısından büyük gelişmeler oldu. Türkiye’de 3 milyondan fazla sığınmacı ağırlanıyor. Dünyanın hepsinin bir araya gelip yapamadığını Türkiye tek başına yapıyor. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Türkiye için çok önemli olan projeleri yürüten bir bakanlığın başında bulunuyor. AFAD olsun, TİKA olsun çok büyük projeler gerçekleştiriyor. Kanada’nın Başbakanı bir mültecinin yanağını okşadığı zaman bu gazetelerin birinci sayfalarında yer alır. Türkiye 3 milyondan fazla mülteciyi barındırıyor, eğitim ihtiyacını karşılıyor. Tüm ihtiyaçlarını sağlık ihtiyaçlarının hepsini karşılıyor. Büyük paralar sarf ediyor. Fakat dünyada yeteri kadar bilinmediğini ya da bilinmek istenmediğini görüyoruz. Basın mensuplarının sorunlarını biliyoruz.   az4

Basın kartları ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Tam istediğimiz gibi olduğunda gazeteciler birçok fayda sağlayacak basın kartı sahipleri olacaklar. Gerek indirimler konusu gerek diğer konularla ilgili Gerekli çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

az1

Akarca daha sonra Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile beraber Kahramanmaraş Demirciler çarşısında esnaf ziyareti yaparak ilden ayrıldı.

az6 (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co