Karaaslan’dan Karakoç’a ziyaret

Karaaslan’dan Karakoç’a ziyaret

KSÜ eski Rektörlerinden Prof. Dr. Fatih Mehmet Karaaslan, eşi Şükran Karaaslan hanımefendi ile şair Bahaettin Karakoç’u evinde ziyaret ettiler.

70 yılın üzerinde kendisini Türk Edebiyatına adayan, şiirler yazan, çıkardığı Dolunay dergisi ve şölenlerle genç şairlerin yetişmesini sağlayan şiirin beyaz saçlı kartalı, Dedekorkutu gibi unvanlarla anılan şair Bahaettin Karakoç’a geçirdiği ameliyat sonrasında dostları ve sevenleri tarafından geçmiş olsun dilekleri devam ediyor.

KSÜ tarafından Türk şiirinin beyaz kartalı Bahaettin Karakoç’a fahrî doktora pâyesini veren o dönemin Rektörü Prof. Dr. Fatih Mehmet Karaaslan ve eşi Şükran Karaaslan hanımefendi Karakoç’u evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundular.

Samimi ve anlamlı diyalog ortamının oluştuğu ziyarette sanat-edebiyat ve ülke gündemi ile sohbet gerçekleştirildi. Karaaslan ayrılırken Karakoç’a ağabey bir isteğin var mı diye sorduğunda şu cevapla karşılaştı:

“Evet, var.  Allah seni üzmesin, daima başarılı kılsın, güzel insanlarla karşılaştırsın. Yüzün diye söylemiyorum her bulunduğum ortamda da bunu söylüyorum. KSÜ senin döneminle üniversite olma hüviyetine sahip olmaya başladı. Hastalığım dönemimde de beni hiç yalnız bırakmadım, Allah senden razı olsun başka ne isteğim olabilir ki? Dedi.

Ziyaret günün anısına birlikte çekilen fotoğraf enstantanesiyle son buldu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co