Kara Yüzlerin Ak Yürekleri

Kara Yüzlerin Ak Yürekleri

KARA YÜZLERİN AK YÜREKLERİ…

Yazıma başlarken; her yeri kara görüyorum. Kalemim kara ellerim kara kâğıdım kara, klavyem kara, ekran kara neyleyim.Karalar bağlayan acılı yüreklere Allah-ü Teâlâ ferahlık versin. Karalar, ak hayatlara dönsün inşallah…

Ey! Şehitlerimiz; karanlık dünyanızdan, kandiller yanan kabre gidiyorsunuz. Rabbimize vuslatınız mübarek olsun. Kabirleriniz Cennet bahçeleri olsun.

Soma’ da 301 şehit verdik. İçimizi sızlatan bu vaka’da kara yüzlü gönül insanları Dünya’ ya adeta insanlık dersi verdi.

İnsanlıktan nasibini almamış, bazı yorumlar, elim olayda istismar güruhu boş durmadı. Twitter’daki; çok galiz ifadeler beddualar ağza alınmayacak küfürler, o çirkin ifadeleri hatırlatıp köşemi kirletecek değilim. O çirkin ifadelerin sahipleri bir aynaya baksınlar.

Ah! Soma kömürler yüreklerimizde yandı, kor oldu ama sizlerin dostluğa dair numune sözleriniz gözlerimizi yaşarttı.“Abi; Mahmut nerede, beni bırakın siz ona bakın, Onun Hanımı hamile” diyen gönül erlerine şahit olduk. Sedye kirlenmesin diyen Vatan evlat’larına şahit olduk.

Bakmayın onların yüzlerinin karasına çamur deryasına batmış çizmelerine üstünün, başının öyle olmasına onun yüreğindeki temizlik fiiliyatına da işlemiş. Hani diyor ya! “ Sedye kirlenmesin çizmeleri mi çıkarayım mı?”Sen ekmek mücadelesinde zorluk sınırı tanımayan yiğit; varsın kirlensin be, sizin sağlığınız önemli,  kirlettiğini sandığın sedyeyi ben temizlerim.

Kömür karası yüzlerinizde; helal lokmanın nuru vurmuş Ay gibi parlıyorsunuz.

O kara elmas’ın en şiddetli Lav’ları ile haneler de yandı. Söndürecek sensin Ya Rab! Yaralara merhem de sensin Ya Rab! Sabırlar veren de sen, senin her şeye gücün yeter, bize acı merhamet eyle, Soma’ ya ve dahi Ümmet-i Muhammed’e yardım eyle…

Kara değil Ak yüzler sizi yürekten selamlıyorum. Şehitlerimize selam olsun. Yakınlarına selam olsun. Yaralılara selam olsun. Kurtulanlara selam olsun. Baba diye haykıran körpe yüreklere selam olsun…

BABA

Bitti vardiyası, geldi evine

Geldin de yürekler,dağladın Baba

Hayaller kurup ta, bekledim seni

Kefene sarılıp, geldin sen Baba

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

“Kara Yüzlerin Ak Yürekleri” için 2 cevap

  1. oğuz diyor ki:

    Tebrik ederim ibrahim bey gerçek nuru ve gerçek samimiyeti yaptıkları iş icabı nekadar da siyaha bürünsede bürünselerde soma o ruh işte bizlere benliğimizi hatırlattı,onlar hakikaten süt gibi ak buram buram anadolu kokuyor.Sözlerinde ki samimiyet herşeyin aynası oldu. Bu samimiyeti biryerlere çekmek isteyenler elbette olmuştur ve olmayada devam edecektir.Ama somanın hesabını kainatın sahibi allahu tealaya ait er yada geç tecelli eder….Allahu teala hidayet ihsan eylesin o ruha.

  2. emrullah taşoğlu diyor ki:

    Yüreğine, kalemine sağlık ibrahim inal abi..Soma da evine ekmek parası götürebilmek için hayatlarını kaybeden kardeşlerimizin allahu teala yar ve yardımcıları olsun..dünya hayatları karanlık geçen vatan evlatlarının ahıretleri aydınlık olsun inşallah.Cenabı rabbil alemin ümmeti muhammedi dünya ve ahırette ferah eylesin selam ile..

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co