Kar-Der-Bir  Yönetimi’nden Erantepli’ye ziyaret  

            Kar-Der-Bir  Yönetimi’nden Erantepli’ye ziyaret  

Kahramanmaraş Dershaneciler Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Muharrem Erantepli’yi ziyaret ettiler.

Karderbir (10)

Karderbir (19)

Kahramanmaraş ta dershanelerin kıyasıya rekabet içinde olduğu dönemde kurularak, o dönemde dershaneler arasında rekabeti işbirliğine dönüştüren KAR- DER- BİR ( Kahramanmaraş Dershaneler Birliği Derneği ) Yönetim Kurulu ve Üyeleri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Binasında Büyükşehir Belediye Başkan Vekili  Muharrem  Erantepli’yi  ziyaret ettiler.

Karderbir (19)

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim alanında yaptığı çalışmalarından  çok memnun olduklarını belirten Dernek Yöneticileri Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muharrem Erantepli’ye  teşekkürlerini ilettiler.

Karderbir (20)

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muharrem Erantepli ise yaptığı açıklamada; “ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç, eğitime büyük önem veriyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Bütçesi’nde ciddi anlamda eğitime pay ayırıyor. Büyükşehir Belediyesi, Okul, yurt, spor sahaları gibi bir çok alanda eğitim yatırımı yapıyor.  Eğitim öğretim konusunda,  büyük ya da küçük çalışma ayırımı olmadan, yapılan her çalışmaya Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak destek verildi. Bundan sonra da verilmeye devam edecek. Eğitime gönül verenlerin, değerli öğretmenlerin, sevgili öğrencilerin, saygıdeğer velilerin her zaman yanında olacağız. Bizi ziyarete geldiğiniz için ayrıca  Kar-Der- Bir  Yönetim Kurulu ve üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karderbir (6)

Ziyaret sonrasında Kar-Der-Bir Yönetimi toplandı.  Düzenlenen toplantıda daha önce yapılan çalışmalar değerlendirildi. Eğitim ve öğretim konusunda görüş alış verişi yapılarak bundan sonraki yıllarda ne yapılabileceği değerlendirildi. Derneğin isminin değiştirilerek eğitim ve öğretime hizmet için yeni bir isim altında hizmet etmesi gerektiği ifade edildi.

Karderbir (5)

Kar – Der – Bir Başkanı İbrahim Gülsu, “ Bu Dernek Dershaneler varken Kurulan Bir Dernek.  Dershaneler kapandığı için, Bu Derneğin çalışmalarına Dershaneler Birliği olarak devam etmesi doğru değil. Bundan sonra  tüm özel okulları ve yeni açılacak olan kursları da dahil ederek yeni bir isimle yeni bir dernek kurulması gerekir. İl genelinde eğitim sorunlarını yeri geldiğinde kamuoyuna, yeri geldiğinde de mahalli idarelere iletebilecek yeni bir dernek kurulmalı” dedi

Karderbir (8)

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co