KAR-DER BİR Kasım ayı toplantısını yaptı.

KAR-DER BİR Kasım ayı toplantısını yaptı.

Dershanelerin gözü Anayasa Mahkemesi’nde

Kar-Der Bir Kasım ayı toplanarak gündemdeki konuları görüştü. Final Dershanesi Müdürü İbrahim Gülsu’nun ev sahipliğinde Eczacılar Odası Tesislerinde yapıldı.

Kısa adı Kar-Der Bir olan, Kahramanmaraş Dershaneler Birliği aylık toplantısına devam etti. İlimizde ki bütün dershane müdürlerinin katıldığı Kasım ayı toplantısın da, Anayasa Mahkemesinin dershaneleri kapatma kararı, ödüllü deneme sınavı ve tahsilâtlar konusu ele alındı.

Açılış konuşmasını yapan İbrahim Gülsu, dershaneler ile ilgili Anayasa Mahkemesi kararını beklediklerini, buna göre yol haritalarını çizeceklerini belirtirken şunları söyledi, “ Bilindiği gibi kapatma kararı Anayasa Mahkemesine taşınmıştı. Şu ana kadar, kararla ilgili her hangi bir bilgi bize ulaşmadı. Böyle olunca da dönüşecek miyiz, yoksa dershane olarak mı devam edeceğiz, önümüzü göremiyoruz” dedi.

Bu konuda bazı dershane müdürleri, kararın lehlerine çıkacağını iddia ederken, kimileri ise beklemek gerektiğini söyledi.

Bu arada ödüllü deneme sınavı yapma konusunda ise dershaneler birlikte hareket etme doğrultusunda eğilim gösterdiler. Bu konuda dershanelerin farklı tarihte sınav yapmasına fayda olacağı üzerinde duruldu.

Kimi dershaneler tahsilât konusunda azda olsa bazı velilerden kaynaklanan sorunlar yaşandığını ifade ettiler.

Son olarak dilek ve temennilere geçildi. Dershanelerin birlikte hareket etmesinin gelecek açısından önemli olduğu ifade edildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co