Kaplan; “Peygamberimizin “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır” hadisini unutmamalıyız.

Kaplan; “Peygamberimizin “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır” hadisini unutmamalıyız.

Kaplan; “Peygamberimizin “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır” hadisini unutmamalıyız

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Kaplan, kutlu doğum haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı

ulku1

Başkan Kaplan yayımladığı mesajda sevgili Peygamberimizin “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” hadisinin nedenli önemli olduğunu belirtti. Ardından şu ifadelere yer verdi:

mesutt

“Kutlu Doğum Haftası Peygamber Efendimize olan sevgimizin pekiştirileceği ve birbirimizle kardeşlik duygularımızın güç kazanacağı özel günleri barındırmaktadır. Bu anlayışla birlikte yaşamanın vazgeçilmez unsurları olan barışı, hoşgörüyü, merhameti, şefkati ve doğruluğu temsilen içinde bulunduğumuz ‘Din ve Samimiyet’ temalı bu haftada, bireylerin birbirine karşı samimi, içten, gönülden davranması sağlıklı ve manevi bakımdan güçlü bir toplum oluşturmanın önemli bir unsurudur.

ulku2

Sevgili Peygamberimizin ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ hadisi şerifini hayatımıza örnek edinmeli ve davranışlarımızı bu yönde şekillendirmeliyiz. Toplumumuzun, ülkemizin hatta dünyanın huzur ve mutluluğu, dinimizin gösterdiği bu yüce idealler etrafında kardeşlik ve samimiyet bilinci içerisinde yaşamaya bağlıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) yolunda tüm insanlığın samimiyet ekseninde sevgi, barış ve mutluluk içinde yaşamasını diliyorum. Kutlu Doğum Haftası’nın tüm İslam alemine hayırlı olmasını temenni ediyorum”

ulku

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co