Kan bağışı rekoru kırdılar

Kan bağışı rekoru kırdılar

Bülent Ecevit Üniversitesince (BEÜ) düzenlenen, ”Kampüsün Kanında Hayat Var” kampanyasında bağışlanan bin 453 ünite kanla ”Türkiye’dte bir günde toplanan en fazla kan rekoru”nun üçüncü kez kırıldığı bildirildi.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversitenin spor salonunda gerçekleştirilen kampanyayla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Kampüsün Kanında Hayat Var” adlı sosyal sorumluluk projesini başarıyla tamamladıklarını belirterek, kendilerine ait olan Türkiye’de bir günde toplanan en fazla kan rekorunu yeniden kırdıklarını söyledi.

Rekorun sembolik bir amacının olduğunu vurgulayan Özer, şöyle konuştu: “Rekor, bütün çalışanlarımızı ve öğrencilerimizi bir hedefe doğru kilitliyor. Üçüncü defa düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında bunu aşmış olmanın mutluluğunu taşıyoruz. Asıl amacımız kan kampanyasını geleneksel bir şekilde tüm kampüslerimizde her yıl düzenlemek ve kendimize ait olan bu rekoru daha üst seviyelere çıkartmak. Benim bildiğim kadarıyla Türkiye’nin hiçbir üniversitesinde bu şekilde geleneksel olarak düzenlenen bir kan bağışı kampanyası yok. Üniversitemiz bu anlamda çok büyük bir fonksiyon icra ediyor. Ben kampanyaya destek veren bütün herkesi kutluyorum. Üniversitemiz tüm Türkiye’ye kanın acil bir ihtiyaç değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu gösterdi.”

Kan bağışında bulunan Armağan Gümüş de, geçen yılki rekorun bin 267 ünite olduğunu vurgulayarak, “Ben bu yılki kampanyada bin 268’inci kişi olarak kan bağışında bulundum. Bu kampanyanın içinde bulunmaktan mutluluk duydum” dedi. Bu arada rekorun kırılmasının ardından üniversite öğrencileri halay çekerek, eğlendi.

 

Kaynak: AA

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co