Kamu Külliyesi hızla yükseliyor

Kamu Külliyesi hızla yükseliyor

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin prestij projesi Kamu Külliyesi’nde inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Okay, ilçenin geleceği olan kamu külliyesi projesinin hızla yükseldiğini söyledi.
Kamu külliyesi projesinin de devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Aksu Tv’nin gün ortası haber bültenine katılarak proje hakkında bilgiler verdi. Proje alanında gerçekleştirilen canlı yayında konuşan Başkan Okay, kamu külliyesinin inşaatının hızla devam ettiğini belirtti.
Külliye içerisinde 5 ayrı bina yaptıklarını kaydeden Başkan Okay, bu 5 binanın kullanacağı otopark, nikah, sergi ve meclis salonlarının tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi. Başkan Okay, konuyla ilgili yaptığı bilgilendirme konuşmasında şunları kaydetti: “Kamu Külliyesi projemiz bizim prestij projelerimiz arasında en büyük olanıdır. Yaklaşık üç yıl hazırlığını yaptığımız projemizin inşaatına üç ay önce başladık. Şuanda inşaatımız hızla devam etmektedir. İnşallah planladığımız süre içesinde Kamu Külliyemizi bitirmeyi hedefliyoruz. Kamu Külliyesi bölgemizde ve Kahramanmaraş’ımızda bir ilk olma özelliği taşıyor. Kamu hizmetlerini en kolay şekilde en yüksek standartta yapmayı hedefliyoruz. Bölgemizin cazibe merkezi haline gelmesi adına yaptığımız özel bir projemiz. Projeyi açıklamamızla birlikte bölgede bir hareketlilik başladı ve arzu ettiğimiz seviyelere doğru ilerliyoruz. Bu bölgede yeni bir şehrin kurulduğunu herkes net bir şekilde görecek. İnşaatımız hızla devam ediyor. Kamu külliyemizi 50 dönümlük alana kuruyoruz. Bu 50 dönümlük alan içerisinde 5 adet bizim inşa ettiğimiz bina var. Bir emniyet binası ve bir de tarım ilçe binası var. Nikah ve sergi salonumuz son tablaya geldi.  Bu son tablayı attığımız zaman ince işlere başlayacağız. Bu binamızın hemen arkasında bulunan meclis salonumuzda son aşamaya geldi. Tüm kamu külliyemizin alt katları otopark olarak ayrıldı. Şuanda otoparkımız son aşamada. Bu tamamlandığında giriş katımız ve dört katlı hizmet binamız yapılacak. Şuanda herhangi bir sorun yok. İnşaatımız hızla devam etmektedir. 9 ay sonra belediye binamızı taşımayı hedefliyoruz.”
DULKADİROĞLU’NUN GELECEĞİNİ İNŞA EDİYORUZ
Başkan Okay, projenin önemine değinerek şunları kaydetti: “Kamu külliyesi projesi Dulkadiroğlu’nun doğuya doğru gelişiminin önünü açtı. İlçemiz şuanda her açıdan zenginleşmeye ve gelişmeye başladı. Külliye etrafına düşündüğümüz sosyal donatılarla bu alan adeta bir cazibe merkezi haline gelecek. Bu çalışma sayesinde şuanda kullanılan merkezinde büyük bir yoğunluğunu almış olacağız. Dulkadiroğlu ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layıktır. Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi tüm çalışmalarımızı tamamlamak adına gece gündüz çalışmayı sürdüreceğiz.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co