Kamber Yurdakurban milletvekili aday adaylığını açıkladı

Kamber Yurdakurban milletvekili aday adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Kamber Yurdakurban Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Yurdabakan Parti binasında düzenlediği konuşmasında şunları belirtti; Sayın İl Başkanım,  İlçe Başkanlarım İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerim, Cumhuriyet Halk Partisinin onurlu mücadelesini ve ilkelerini anlatabilmek adına mücadele eden sevgili partililerim, basınımızın değerli temsilcilerine ve Kahramanmaraş’ın çeşitli ilçelerinden gelerek bizlere desteğini esirgemeyen sevgili yol arkadaşlarıma selam ve sevgilerimi sunarım. Konuşmama başlamadan önce aynı siyasi parti içerisinde mücadele ettiğimiz ancak hakkın rahmetine kavuşan siyasi büyüklerim ağabeylerim ve kardeşlerim olan Memiş Özdal, Ahmet Temur, Cebrail Erğişi, Yaşar Güngör ve ismini sayamadığım birçok partili dava arkadaşımı şükran ve minnetle anıyor, Allahtan rahmet diliyorum.

SONY DSC

Bugün katılımınızla onurlandırdığınız bu salonda hayatımın en önemli kararlarından birini sizlerle paylaşmak için buradayım.  7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde,  bir üyesi olmaktan her zaman onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisinden Kahramanmaraş Milletvekilliği aday adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum.

Milletvekili aday adayı olmadan önce birçok partilimizi ziyaret ederek düşüncelerimi arkadaşlarımla paylaştım almış olduğum olumlu cevaplar neticesinde milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Cumhuriyet Halk Partisinden iki dönem üstlenmiş olduğum bakış belediye başkanlığı görevini partime ve şahsıma yakışır şekilde tamamlamaya çalıştım.  Partili arkadaşlarımızla Gerek daha önceki süreçte gerekse de belediye başkanlığı yaptığım süreçte yapmış olduğumuz çalışmalar ve izlenimler kapsamında Kahramanmaraş ve ilçelerinin gündeme getirilmeyen ve çözüme kavuşturulmayan birçok sorunu olduğunu tespit ettik.

SONY DSC

Gerek il bazında gerekse de yurt genelinde çözülmesi gereken birçok sorunun anahtarının 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu azim ve inançla çalıştığımız takdirde başarılı olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Ak parti iktidarı ile ülkemiz bir felaketin eşine gelmiştir. Yargı bağımsızlığını yitirmiş, ülkemizin en önde gelen aydınları siyasi hesaplar neticesinde sebepsiz yere yıllarca cezaevinde tutuklu kalmış, paralelcidir yakıştırması ile birçok hâkim, savcı, polis ve devlet memurumuzun görev yerleri değiştirilmiş,  iç ve dış borcumuzun miktarı artmış, işsizlik önlenemez bir duruma gelmiştir.  Ülkemizin kaynakları halkımız için değil ne yazık ki yandaşlar için kullanılmış, halkımız fakirleşirken, yandaşlar zenginleşmiştir.

Bölgede herkesin hayranlıkla bakması gereken ülkemiz dış politikada yapılan yanlışlar neticesinde itibarını yitirmiş,  Türkiye’de yaşanan bu olumsuzlukları dile getirmesi gereken medya kuruluşları çeşitli tehditlerle susturulmuştur.

Hepimizin isteği ve arzusu; temel hak ve özgürlükleri önemseyen, hukukun üstünlüğünü esas alan, hırsızların yanında değil halkının yanında olan ülke kaynaklarını halkının menfaatleri için kullanan,  dış ve iç politikada saygı duyulan bir Türkiye dir. Bununda tek yolu Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti kuran partidir. Kadroları zengindir, birikimlidir, ilkelidir. Huzurlarınızda ifade etmek istiyorum ki aday belirleme sürecinde partimizin belirlediği yöntem ne olursa olsun aday adayı olacak arkadaşlarımızla demokratik olarak yarışacağım. Partimizin yetkili organlarının alacağı kararlara saygı duyacağım, amacımız Cumhuriyet Halk Partisini haziran ayında yapılacak seçimlerde başarıya taşımak olacaktır.

Yarından itibaren Kahramanmaraş merkez, ilçeleri ve mahallelerini dolaşarak halkımızın sorunlarını dinleyeceğiz. Belediye Başkanlarını, muhtarlarımızı, emekçilerimizi, esnaflarımızı, sivil toplum örgütlerini, sendikalarımızı, spor kulüplerimizi ve iş adamlarımızı ziyaret edeceğiz. Sorularını,  sorunlarını ve çözüm önerilerini dinleyeceğiz. Kahramanmaraş ve ülkemizin huzur ve refahı için tüm çabamızı ve enerjimizi ortaya koyacağız. Çünkü siyasetinde emek istediğini ve tüm Cumhuriyet Halk Partililerin siyasete emek verdiğini biliyorum. . Birlikte çalışarak ülkemiz için emek verelim diyorum, bu samimi çalışmaların karşılığı olarak 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimlerden sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi başarıyla çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle beni bugün yalnız bırakmadığınız ve onurlandırdığınız için şükran ve minnetlerimi sunuyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

SONY DSC

Bu yazı için bir yorum yazın

“Kamber Yurdakurban milletvekili aday adaylığını açıkladı” için bir cevap

  1. Mehme t dedi ki:

    Başkan hayırlı olsun… inşallah milletimizin vekili olursun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co