Kaldırımda Kar Temizliği !

Kaldırımda Kar Temizliği !

Kaldırımda Kar Temizliği !

DULKADİROĞLU: Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi belediye ekipleri ilçeye bağlı ara sokaklarda kaldırımda kar temizliği yaparak istenmeyen olayları önledi.

Dulkadiroğlu Belediyesi, karla mücadele ekipleri oluşturarak karın çileye dönüşmemesi için gerekli tedbiri aldı, buzlanma olan yerlere tuz atarken, kaldırımdaki karları temizledi.
Dulkadiroğlu İlçe Belediye başkanı Necati Okay: vatandaşın kar konusunda mağduriyet yaşamaması için tüm ekiplerin çalışma halinde olduğunu anlattı.

Dulkadiroğlu Bölgelsinin kırsalda coğrafi koşullarının zorluğundan bahseden Başkan Okay, şu ana kadar hiç bir mahalle ile ulaşımın aksamadığını hatırlattı. Konuyla ilgili ekiplerin hassas çalışmalar yaptığını aktaran Başkan Okay, “Vatandaşımızın kar mağduriyeti yaşamaması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü : “Kahramanmaraş merkeze 1 Ocak itibarı ile yılın ilk karı düştü. Bu haftada kar yağışının devam edeceği tahmin ediliyor. Vatandaşımızın kar mağduriyeti yaşamaması için de Dulkadiroğlu Belediyesi olarak karla mücadele çalışmalarıyla ilgili çalışma başlattık. Bu konuyla ilgilenecek özel ekipler oluşturduk ve kar yağışının başlamasıyla ekiplerimiz harekete geçti. Merkez mahallerimizde kaldırımlarda oluşan buzlanmalar vatandaşların kayıp düşmesine ve yaralanmasına neden oluyor. Bunun önüne geçmek için temizlik işlerimizin karla mücadele ekibi kaldırımları temizlemekle görevlendirildi. Şuanda ekiplerimiz buzlanan kaldırımları temizliyor ve yürüyüşe uygun hale getiriyorlar.”
BUZLANAN YOLLARDA TUZLAMA ÇALIŞMALARI
Ara mahallelerde oluşan buzlanmalara karşı mücadele çalışmaların da devam ettiğini kaydeden Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kar yağışına bağlı olarak buzlanan yollarımızla ilgili de ekiplerimiz tuzlama çalışmalarını sürdürmektedir. Bugün ekiplerimiz Ballıca mahallesi Şeref Eroğlu Caddesi’nde oluşan buzlanmaya müdahale ederek caddeyi tuzladı. Dik bir yokuş olan bu caddemizde aşırı buzlanma nedeniyle araçlar iniş çıkışlarda zorlanmakta ve kazalar meydana gelmekteydi. Ekiplerimiz bölgeyi kardan temizleyerek buzlanmayı önlemek için tuzlama çalışmaları yaptı. Şuanda vatandaşlarımız caddeyi sağlıklı bir şekilde kullanmaktalar.”

KAR YAĞIŞI DULKADİROĞLU’NDA NEŞEYLE KARŞILANDI

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin karla mücadele ekiplerinin olumsuzluklara müdahale ettiğini hatırlatan Başkan Okay, bir taraftan da farklı bir ekibin karı eğlenceye dönüştürmek için yoğun çaba ve mesai harcadığını anlattı. Başkan Okay, geleneksel hale getirilen kar festivalinin hazırlıklarının büyük bir hızla devam ettiğini ifade ederek şunları söyledi: “Kar yağışı bizim için olumsuzluktan öte güzel bir etkinliği de çağrıştırmakta. Kış aylarının gelmesiyle alt yapısını oluşturduğumuz kar festivali için beklediğimiz kar nihayet düştü. Şuanda ekiplerimiz festivalin detaylarını planlamaktalar. Yedi Kuyular’da kar istediğimiz seviyeye geldiği zaman, duyurularını yapacağız ve vatandaşlarımızın güzel bir hafta sonu geçirmeleri için gerekeni yapacağız.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co