Kahramanmaraş’ta yarım kalan hizmetler bir an önce bitirilmeli

Kahramanmaraş’ta yarım kalan hizmetler bir an önce bitirilmeli

Kahramanmaraş’ta yarım kalan hizmetler bir an önce bitirilmeli

Son günlerde gezdiğimiz her yerde vatandaşlardan şikayetler var. Vatandaşlar AK Partiye oy veriyoruz Tayyip bey için,  ama hizmet alamıyoruz. Bu şehre bir şey yapılmıyor.  Feto’den dolayı şu başkan görevden alınacakmış, şu fetöcüymüş, filanın hanımı zaten fetöcüymüş, Şunun kardeşi fetöcüymüş, şunu içeri almışlar haberiniz var mı gibi çok değişik dedikodular almış başını gitmiş.  Bu şehirde yaşayan insanların büyük çoğunluğu mutsuz, hizmetlerden memnun değil. Bu şehir bunları konuşma yerine, bu şehre yapılan ve yapılacak hizmetleri konuşmalı. Eksiklikleri konuşmalı. Bu şehre vaad edilen konuları konuşmalı. Gazetecileri görünce siyasetçileri her türlü hakareti edenler, aynı siyasetçiyi görünce el pençe durup, canınızın sağlığı, sizin gezmenize gerek yok. Allah razı olsun sizlerden. Biz zaten size destek veriyoruz deyip çıkıyorlar. Sonrada başlıyorlar dedikoduya. Siyasetçilere ver yansına.

AK Parti iktidara geleli, 15 yıl oldu. Kahramanmaraş’ın ulaşım sorunu hala bitmedi. Şehirdeki ana yollar bu şehrin trafiğini kaldırmıyor. Trafik kitleniyor. Hem Kahramanmaraş ve ilçeler arası yollarda, hem de şehir içi yollarda trafik felç oluyor. Büyük sıkıntı var.  Şimdi birde meydan çalışması, yayalaşma çalışmaları eklenince trafik felç oldu.  Yapılan  yollara bakıyorsun, iki sonra, asfalt kesilerek bir işlem yapılıyor. Ya Akedaş, ya Kaski, ya Armadaş, yada başka bir kurumlar çalışma yapıyor. Vatandaş bunu görünce çılgına dönüyor.  Vatandaşlar isyan ediyor. Daha dün asfalt döküldü bu gün tekrar asfalt kırıldı.  Parası babalarının cebinden çıkmıyor tabi diye kızıyor.

Bu şehirde koordineli çalışma ne zaman olacak. Herkes altyapısını bitirdikten sonra bu asfalt işleri yapılsa daha güzel olmaz mı? Yama yapılan yerler yağmuru görünce tekrar çukurlar oluyor. Yayalar  için kaldırım döşeniyor. Engelliler için kaldırıma döşenen engelliler yön bulma yerinin ortasında beton elektriği geliyor. Bunu döşeyenler ve bunun sorumluları bunu ne için döşediğini bilmiyor mu? Görme engelli vatandaş burayı takip ederek giderken kafasını bu elektrik direğine çarpıp yere düşer ve kafasında kalıcı bir hasar meydana gelirse bunun sorumlusu kim olacak. Bunu yapan vicdanen rahat uyuyacak mı? Ayıptır günahtır. Herkes yatığı işi doğru yapmalı.

Diğer yandan bir sokakta çalışma yapılıyor. İnsanlar sokağa veya kavşağı geçip geliyor bir bakıyorsun yol kapalı, oradan dön geri başla yollara. Be kardeşim bu sokakta çalışma var diye sokağın veya kavşağın balına bir yazı, bir uyarıcı levha koysanız daha iyi olmaz mı? Vatandaş illa çalışma yapılan yere kadar boşa gelmek zorunda mı? Bu nasıl mantık. Bunları kim takip ediyor.

Vatandaşlar bizi her gördüğü yerde, Valilik kavşağı ile Ulu cami arasındaki çalışma ile ilgili olarak,  bu meydan nasıl olacak, araçlar nereden gelecek, buraya park işi ne olacak, ne zaman bitecek, bu proje nasıl gibi çeşitli sorular soruyor. Bununla ilgili Valilik Kavşağına, Kıbrıs Meydanına bir pano takılsa projeyi gösteren afişer asılsa, işin ne zaman biteceği, ne kadara mal olduğu asılsa daha güzel olmaz mı? Kent Meydanında bir görsel falan var ama oraya da prefabrik şantiye malzemeleri konmuş gözükmüyor. Ulu cami’nin önünde proje ile ilgili ne zaman biteceği ve kaça mal olacağı ile ilgili bir levha var. Ama yeterli değil. Halkın yoğun olduğu Kıbrıs meydanı ve Valilik kavşağına da konulması gerekir.

Belediyelerde ve bir çok yerdeki sorumlular sorumluluklarını yerine getirmiyor. Kahramanmaraş’ta herkes bir ayağa kalkıp silkelenmeli.  Başkanlar, Sorumlu müdürler, sicil toplum örgütleri herkes bu şehre katkı sunmalı. Bu şehir bu dönem bu fırsatları kaçırırsa, çevre illere göre çok daha geri kalan bir il olur. Bu şehirde yaşayan insanlar her şeyi hak ediyor. Ama, bu şehrin yöneticileri, her şeyi ağırdan alıyor. Bana ne  mantığı mı güdüyorlar. Herkes masa başında oturup, keyfini sürmeye mi çalışıyor?..

21 Mayıs sonrası bu şehirde herkes seferber olmalı. Bu şehri hep beraber kalkındırmalıyız. Bu şehirde insanlar mutsuz, ve umutsuz olmamalı. Herkesin ağzında bir cümle var. “BU ŞEHİR SAHİPSİZ. BU ŞEHİRDEN BİR ŞEY OLMAZ” bu hoş olmayan cümleleri hep beraber yok etmeliyiz.

Dedikoduları bir kenara bırakıp bu şehir için el birliği ile çalışmalıyız.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co