Kahramanmaraş’ta Öğrencilerin yurt sorunları masaya yatırıldı

Kahramanmaraş’ta Öğrencilerin yurt sorunları masaya yatırıldı

 Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Mehmet Ali Öztürk ve Üniversite yetkilileri koordinesinde Üniversite öğrencileri için ne yapılabilir, üniversite öğrencilerinin sıkıntıları nedir, üniversite öğrencilerinin şehrimizden ve yurtlardan beklentileri nelerdir gibi konular üzerinde görüşüldü.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç Program öncesinde basın mensuplarına bilgi vererek açıklamada bulundu.

  Güvenç; “Bugün kredi yurtlarımız, vakıf ve dernek yurtlarımız ve STK yurtlarımızın temsilcileri ile bir araya gelerek öğrencilerimizin il genelindeki sıkıntılarını ve Kahramanmaraş’ta yaşayan üniversiteli öğrencilerimizin barınma taleplerini, bunların ne kadarını karşılayabildiğimizi, yurtlarda kalamayan öğrencilerin durumlarını, bunlar için neler yapabileceğimizi görüşmek üzere çeşitli STK gruplardan 20 temsilci ile bir araya geldik, geleceğimizin teminatı gençlerimiz için nasıl faydalı olabiliriz? Kahramanmaraş’ta yaşayan 46849 lisans öğrenimi gören öğrencimiz için ne yapabiliriz? Değişen ve gelişen dünyada çok açık bir şekilde görülüyor ki ‘Gençliğine, öğrencisine sahip çıkmayan, çıkamayan Milletler başarılı olamıyorlar olamazlar’ dedi.

  yapılan toplantıda sivil toplum kuruluşları ve STK temsilcileri öğrencilerin yurtlardaki yaşadığı sıkıntılar, yurtlardaki aktivite eksiklikleri,  bazı yurtlardaki katı kurallar yurtlardaki giriş-çıkış esnekliği gibi konulara değinilerek sorunlar dile getirildi.

Üniversite Gençleri Kordinasyon Komitesi Kuruldu

  Toplantı sonunda Kahramanmaraş ili için üniversite gençleri koordinasyon komitesi kuruldu. Koordinasyon komitesi üniversiteye gelen öğrencilere öğrencinin beklentisine göre yurt konusunda yardımcı olmak, öğrencilerin kültürel, sanatsal ve çeşitli alanlarda etkinlikler düzenlemek, STK Yurtları arası işbirliği sağlamak, Vakıf yurtları ile devlet yurdu arasındaki koordinasyonu sağlamak. Öğrencilerin ilimizden beklentileri için anket ve araştırma yapmak. Yılda en az 3 defa bir araya gelerek İlimizdeki öğrenci faaliyetlerinin gidişatı konusunda komite toplantısı düzenlemek şeklinde görev yapılacak.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co