Kahramanmaraş’ta 16 tesisin temeli atıldı

Kahramanmaraş’ta 16 tesisin temeli atıldı

Bir takım gezi ve incelemelerde bulunmak ve temel atma törenine katılmak üzere ilimize gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, düzenlenen törenle 16 tesisin temelini attı.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın da katıldığı temel atma töreni 12 Şubat Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

12 Şubat Stadyumu’nda binlerce insanın katıldığı temel atma töreni, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Açılış konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan birer selamlama konuşması yaptılar.

Daha sonra kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Türkiye’nin ekonomik olarak büyümeye devam ettiğini ifade ederek: “İşte son çeyrekte Türkiye’miz OECD ülkelerinin iki misli yüzde beş oranında büyümüştür. Türkiye gerek döviz kurlarındaki, gerek borsa değerlerindeki rakamlar ile yine tarihi rekorlar kırmıştır. Bütün bu gücü bilesiniz ki, milletimizin bize desteğiyle birlik beraberliğiyle her türlü engeli aşarız” diye konuştu.

Temel Atma (6)

Kahramanmaraş’ta 278 milyonluk 16 tesisin temel atma töreninde son olarak kürsüye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise: “Biz Kahramanmaraş’taki bütün güzellikleri bütün dünyaya açmak istiyoruz. Burada muhteşem tabiat güzellikleri var, bu vesile ile Yavşan Yaylası Tabiat Parkını ilan ettik, inşallah onla ilgili altyapı çalışmalarının temelini de bugün atacağız. Bütün bu tesislerin başta Kahramanmaraş’a olmak üzere, bütün ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim. Biliyorsunuz geçen yıl 12-13 Kasım’da geldiğim zaman buraya müjde verdik, şimdiye kadar verdiğimiz 132 müjde var. Toplam maliyeti bir buçuk katrilyon. Ama eli boş gelmekte olmazdı, çünkü bizim kültürümüzde bir yere gidilirken eli boş gidilmez. Bu seferde sevgili Kahramanmaraşlılara 10 tane daha müjdeyle geldik ” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından havai fişek gösterileriyle temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma töreni sonrasında katılımcılara sertifikaları ve fidanları da dağıtıldı ve Bakan Eroğlu tarafından verilen 10 bin kişilik iftar yemeğine geçildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co