Kahramanmaraşspor 2-1 Şanlıurfaspor

Kahramanmaraşspor 2-1 Şanlıurfaspor

TFF 2. Lig Beyaz Grup 17. hafta maçında Kipaş Kahramanmaraşspor, kendi sahasında Şanlıurfaspor’u 2-1 mağlup etti.

Stat: 12 Şubat

Hakemler: Selim Özen, Fatih Karatağ, Sinan Bilen

Kahramanmaraşspor: Mesut Kaplan, Bilal Hallaçlar, Evren Kilarci (Dk.79 Hakan Vural Koçaslan), Ramazan Kahya, Ethem Pülgir, Timur Özgöz, Burak Saban (Dk.87 Aytürk Halil Hocaoğlu), Eser Akbaş, İbrahim Koca (Dk. 59 Yusuf Emre Kasal), Serbay Yağız, Devrim Taşkaya

Şanlıurfaspor: Ömer Kahveci, Şaban Özel, Talha Yazgan, İzzet Yıldırım, Bahadır Öztürk (Dk. 72 Halil Köçer), Oğuzhan Türk, Feridun Kıroğlu, Okan Şahingöz (Dk. 72 Mehmet Taşçı), Muhammed Gönülaçar, Emir Can Sayar, Abdülkadir Akyıldız (Dk. 46 Artun Akçakın)

Gol: Dk.38 Devrim Taşkaya, Dk.67 Ramazan Kahya(Kahramanmaraşspor), Dk.70 Emir Can Sayar(Şanlıurfaspor)

Sarı Kart: Serbay Yağız(Kahramanmaraşspor), Okan Şahingöz, Bahadır Öztürk(Şanlıurfaspor)

puan durumu

KARŞILAŞMANIN ÖNEMLİ DAKİKALARI

Dakika 8: Sağ kanattan bindirme yapan Kipaş Kahramanmaraşspor ceza alanına gönderilen topu İbrahim Koca önüne almak istedi, defansın hamlesi ile top kornere çıktı. Kornerden sonuç çıkmadı.

Dakika 19: Sol kanattan Devrim ile yüklenen Kipaş Kahramanmaraşspor’da Devrim topu Timur Bayram’a kazandırdı. Timur Bayram ise içeri açmak istedi defans topu engelledi.

Dakika 22: Sol kanattan Ramazan ile serbest vuruş kazanılan Kipaş Kahramanmaraşspor’da top ceza alanı içerisinde karambole düştü. Şanlıurfa defansında Oğuzhan topu uzaklaştırdı ve geriden gelen Timur sert şutla topu kaleye yöneltti. Sert şut auta gitti.

Dakika 29: Şanlıurfaspor atağında Talhan’ın içeri aktardığı topu kontrol eden İzzet içeri girmek istedi ve savunmayı da aştı ve kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda defans topu çelmesini başardı.

Dakika 33: Orta sahadan gelişen Kipaş Kahramanmaraşspor atağında Eser’in içeri aktardığı topu alan Ethem top kaleye yöneltti, Kaleci Ömer ise topu kornere çeldi. Kornerde arka direğe aktarılan topa Devrim kafa ile vuruş yaptı top üst ağlarda kaldı.

Dakika 38: Kipaş Kahramanmaraşspor sağ kanattan yüklendiği pozisyonda Timur topu orta sahada yer alan Devrim’e aktardı. Devrim ceza alanı dışından sert şutunda topu filelerle buluştu:1-0.

Dakika 41: Sağ kanattan bindirme yapan Şanlıurfaspor’da İzzet topu Emircan’a kazandırdı. Emircan ise ceza yayını aşarak topu kale ile buluşturmak istedi, topa dokunan Evren ise topu taca gönderdi.

Dakika 44: Eser ile sol kanattan bindirme yapan Kipaş Kahramanmaraşspor’da Evren topu kontrol etti ve içeri aktarmak istedi defans topu kazandı ve uzaklaştırmasını bildi.

Dakika 45: İlk yarı 1-0 Kipaş Kahramanmaraşspor’un üstünlüğü ile bitti.

Dakika 49: Kipaş Kahramanmaraşspor sol kanattan içeri girmek istedi ama defans bloğu ise faul yaparak izin vermedi. Sol kanattan Ramazan ile Serbest vuruş kazanan Kipaş Kahramanmaraşspor’da Ramazan içeri gönderdiği topa defans uzaklaştırdı. Kipaş Kahramanmaraşspor ise mutlak gol pozisyondan yararlanamadı.

Dakika 51: Şanlıurfaspor sol kanattan ani bir atakla çıkış yaptı ve Ethem’in faulü ile serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşta ise Feridun içeri aktardı topa kafa ile vuran Okan topu üst ağlarla buluşturarak mutlak pozisyonu harcayan isim oldu.

Dakika 64: Sol kanattan içeri doğru giren Kipaş Kahramanmaraşspor’da Timur topu sağ kanatta kazandırdı. Sağ kanattan içeri girmek isteyen Devrim topu Serbay’a kazandırmak isterken top defansa takıldı.

Dakika 67 Kipaş Kahramanmaraşspor bu dakikada ceza yayında çoğalarak pozisyon üretmeye başladı ve Devrim ve Timur ile önemli pozisyonlara imza atıldığı dakikada arka tarafa gönderilen topu Ramazan Kahya güzel bir şutla gole ulaştı:2-0.

Dakika 70: Şanlıurfaspor ekibinde ani gelişen atakta Oğuzhan’ın pasını alan Emircan topu filelerle buluşturdu:2-1.

Dakika 84: Sol kanattan bindirme yapan Kipaş Kahramanmaraşspor’da Devrim’in taşıdığı topta içeri aktarılan topa Yusuf emre Timur’a aktardı. Timur ise sert şutu auta gitti.

Dakika 90: Müsabakanın normal süresi 2-1 Kipaş Kahramanmaraşspor’un üstünlüğü ile tamamlanırken müsabakaya oynanılmayan süre 5 dakika ilave edildi. 5 dakikada da gol olmayınca müsabakayı Kahramanmaraşspor kazandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co